Забава од 15 илјади евра за првиот роденден на малиот Жељко Ражнатовиќ

Првиот внук на фолк дивата Цеца, малиот Жељко, денес (3-ти јуни) го слави својот прв роденден, а семејството се обиде да му подготви незаборавна прослава, за која наводно ќе плати 15.000 евра.

Семејството Ражнатовиќ, наводно, ќе го прослави роденденот на најмладиот член со пријателите и семејството, а Цеца, во договор со Вељко и Богдана, избра ресторан за прославата, а исто така се консултираше и за декорациите, кои ќе бидат од детска тематика и со многу балони и други ситници. Сепак, тие мораа да го намалат бројот на гости поради моменталната епидемиолошка состојба, но ќе присуствуваат нивните најблиски роднини и пријатели. Меѓу избраните гости со сигурност ќе бидат сестрата на Цеца, Лидија и зетот Предраг Оцкоjиќ со децата, сестрите на Богдана, тетката Анастасија со момчето но и неколку семејни пријатели на Ражнатовиќ, колеги, соработници и јавни личности со кои се дружат.

Според извор близок до пејачката, Цеца не штедеше кога е во прашање прославата, со оглед дека станува збор за елитен ресторан за кој дала околу десет илјади евра за закуп на ресторанот и кетеринг. За украсување, аниматори за деца и други ситни детали одвоила околу три илјади евра. Бидејќи е роденден, во поголема мера нема да има алкохол, па Цеца дала околу илјада евра за пенливи вина за наздравување. За кондиторски производи и тортата која ќе биде гламурозна и голема ќе се потрошат уште илјада евра. Со тоа прославата достигна минимум 15.000 евра.

 

 

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com