Започна предпродажбата на екслузивните винили по повод 40 години од Новиот бран

Како што беше најавено, Кроација рекордс започна со нарачки за винили преку својата веб-продавница како дел од прославата на 40 години од Новиот бран. Засега се достапни претходни нарачки на Пакет аранжманот од единствениот албум на „Шарло акробата“ (Bistriji ili tuplji čovek biva kad…) и првиот воедно истоимен албум на „Електричен оргазам“. Цената на секој винил е 149 куни, а во официјална продажба ќе се најде од 22-ри јануари. За клиенти од Србија, пред-нарачки ќе бидат можни и на веб-продавницата Југотон-Кроација Рекордс. Од 22 јануари ќе бидат достапни претходни нарачки за повторно издавање на винил на првиот (истоимен) албум на „Хаустор“, кој ќе се најде во продажба од 23-ти февруари.

Што се однесува до ексклузивната содржина, сите реизданија на винил доаѓаат во богато спакувана gatefold обвивка во која покрај винил во разни бои, има и дополнителна содржина, разговори со членови на бендот во живо, продуценти, инженери за звук, менаџери, музички критичари, новинари и други актери на тогашниот нов бран. сцена. Покрај тоа, има ретки фотографии, извадоци од списанија и никогаш досега објавениот дел од архивата на Југотон / Кроација рекордс, поврзани со овие изданија. Сите албуми имаат картичка за преземање за преземање на mp3 верзијата на песните што преработени од оригиналните касети во студиото Кроација Рекордс.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com