Зец од „Нови фосили“ ја објави песната со која ќе настапи на „Загребачки фестивал“ (ВИДЕО)

Владимир Кочиш – Зец со новиот одличен сингл „Носталгија“ обезбеди место на годинашното издание на „Загребачки фестивал“. „Носталгија“ беше објавена на истоимениот албум објавен на крајот на минатата година, музиката ја потпиша Владимир Кочиш – Зец, текстот го напиша Ненад Нинчевиќ, додека аранжманот на песната е Анте Гело.

„Носталгија“ е исклучително емотивна и пријатна песна која ќе предизвика спомени од среќни, мирни и радосни времиња, од првите љубови и сигурно ќе ги освои етерот. Спотот е снимен во ист, носталгичен тон, а зад продукцијата стои Здравко Валентин.

2020-та година беше исклучително продуктивна за Владимир Кочиш – Зец, и покрај предизвиците и пречките што го снајдоа целиот свет. Новиот ексклузивен договор означи продолжување на соработката со најголемата издавачка куќа во регионот, Кроација рекордс, а покрај двојното ЦД во живо од славеничкиот концерт во Лисински, каде прослави 50 години успешна кариера и 70 години живот, Кочиш издаде ново студиско издание на симболично наречен „Носталгија“. Вкупно десет хит синглови и две бонус песни од концертот во „Лисински“ се резултат на последните неколку години работа на еден од најценетите музичари и текстописци на овие простори.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com