Жељко Бебек со емотивна песна посветена на сите ќерки (Видео)

Легендарниот Жељко Бебек посвети песна на својата ќерка, како и на сите татковци кои еден ден ќе ги придружуваат своите ќерки до олтарот и избраникот на нивното срце.

„Kćeri moja, ljubav nek’ ti sja, nek’ te voli kao ja”, искрено секој татко ќе му посака на својота ќерка, а емоциите во тој момент ќе ги засилат стиховите: „Nisam manje muško, ako sada zaplačem, godine su prošle i bez da se okrenem“.

Прекрасните стихови на хитмејкерот Ненад Ничевиќ ги музицираше Бранимир Михаљевиќ, кој беше задолжен и за аранжманот. Заедно со славниот татко, идната невеста во спотот беше Катарина Бебек. Бидејќи и нејзиниот брат Звоне Бебек исто така се појавува во соло секциите на гитара, ова можеме да го наречеме вистинско семејно видео. Режијата на ова видео е доверена на Сандра Михаљевиќ, која е режисерка на многу спотови на Бебек.

Наскоро следува и дуетот на Жељко со неговиот син Звонимир, насловен „Какав отац, такав син“.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com