Жељко Јоксимовиќ горд на својата ќерка – “Браво, љубов татина” (Видео)

Мина Јоксимовиќ која телентот го наследила од нејзиниот татко Жељко, се пофали со својот успех на социјалните мрежи, а познатиот покажа колку е горд на неа. Жељко ја објави песната која Мина ја компнирала, работела на текстот и го отпеела, а во Русија постигнала голем успех.

“Гордост! Браво, љубов татина”, напишал тој под видеото.

“Песната која јас ја компонирав, го напишав текстот, на моја голема радост остварив голем успех. Оваа песна ја напишав и ја отпеав за 10 минути. Моментално се наоѓа на топ листите и радиостаниците ширум Русија и балтичките земји како и на ТВ каналите. Не очекував дека волку далеку ќе се слуша. Се надевам и верувам дека Европа е следна”, напишала Мина на својот Инстаграм профил.

Извор и фото: Курир.рс

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com