Зорица Брунцлиќ по седум години повторно во “Ѕвездите на Гранд”?

После седум години, Зорица Брунцлиќ наводно се враќа во „Гранд продукција“. Како што дознава српски „Објкетив“, Зорица повторно ќе гостува во емисиите на „Гранд“. Прво ќе гостува во емисијата „Ѕвезде Гранда Специјал“, а потоа и во „Никогаш не е доцна“, а за тоа е задолжен разговорот меѓу Зорица и челниците на продукцијата. Според зборовите на изворот, Брунцлик по неколку години ги прифатила преговорите за гостување на емисиите.

„Иако Зорица и „Гранд“ јавно не се караа, односите се оладија, а таа ги напушти „Ѕвездите на Гранд“. Меѓутоа, помина многу време и страстите се смирија, а и околностите се различни. Преговорите започнаа пред една година, но се беше стопирано поради пандемијата, поради што и Зорица го промени својот концерт, но и почна јавно да не се појавува. Една година подоцна, откако се вакцинираше и ревакцинираше, одлучи да го прифати нивниот повик, бидејќи мисли дека е време повторно да воспостави соработка со нови основи. Освен тоа, таа беше член на првото жири на „Ѕвездите на Гранд“ составен од музички уметници“, вели изворот за српски Објкетив“.

По повод овие пишувања, се уште не се огласи ни Зорица, а ниту пак Поповиќ, а дали пејачката повторно ќе ја гледаме на „Гранд“ останува да видиме.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com