Интервјуа

ИЛИ-ИЛИ: СТОЈНЕ НИКОЛОВА

"ВАЛАНДОВО ФОЛК ФЕСТ" ИЛИ "РОСА ФОЛК ФЕСТ" Роса фест... првиот мој фестивалски настап ми беше на Роса фест и посебно ми е драг тој фестивал. АНЕТА МИЦЕВСКА ИЛИ АНАСТАСИЈА ПЕТРЕСКА Анета... и двете си ги почитувам и се извонредни вокали, но Анета е човекот од кого сме учеле ние како помлади. НАСТАП ПРЕД ПРЕД 100 ЛУЃЕ ИЛИ 1 МИЛИОН ПРЕГЛЕДИ НА ЈУТУБЕ Настап пред 100 луѓе... едноставно ја сакам и зависна сум од таа енергија која ми ја дава публиката на настапи. "ПОСЛЕ МЕНЕ" ИЛИ "РАНО Е" "Рано е"… Повесела

Пепа Димитрова: Во 2021 посакувам нови песни, видеоспотови, албум и семејна среќа (Фото+Видео)

За Пепа Димитрова и 2020-та, колку и да беше тешка, беше работна и исполнета година. Оптимист по природа, го искористи периодот за да помине повеќе време со сопругот и нивните три деца, да се рекреира во природа, и секако, да се занимава со музика. Промовираше нова песна, настапи на “Макфест”, сними музички спот... Во новогодишното и божикно интервју за Музика24, проговори за сево ова и ни откри ексклузивни информации околу новата песна, снимањето на спот и подготовката на нејзиниот прв албум. Музика24: Што е она по што…

Мијата: Годинава сакам да издадам втор албум (Видео)

Таа е контролор на летање и малкумина би ја поврзале со она што го работи кога не е на Аеродромот во Скопје. Мајка е на две дечиња и сопруга на човекот што се и значи во животот. Зад себе има голем број на хитови, поп пејачка која често знае да биде скромна кога се опишува себе си. Наташа Крстевска - Мијата е дел од денешното новогодишно и божиќно празнично интервју. Што вели таа за 2020-та година, по што ќе ја памети и што си посакува за новата 2021 година, прочитајте во продолжение. Музика24: Што е она по што ќе ја…

Симеон Коруноски: Треба да сме благодарни за шансата што постоиме на овој свет (Фото)

Млад е, симпатичен и девојките се повеќе и повеќе лудуваат по него. Често експриментира во жарновите и песните со кои се појавува на музичките фестивали. Кичево е неговиот роден град, до скоро во Охрид живееше, но го сака и нашето Скопје бидејќи од неодамна е студент на Музичката академија. Симеон Коруноски е момчето кое што за минатата година вели дека неизбежно било да се случи, да не научи да бидеме подобри луѓе од она што некогаш сме биле. Што тој друго одговори за Музика24, прочитајте во продолжение. Музика24: Што е…

Александра Тимковска: Она што може да ти го донесе моментот не може ни целиот живот (Фото)

Таа е познат естраден новинар. Порано често ги "раздрмуваше" познатите во Македонија со своите прашања без влакна на јазикот. Беше водителка на забавна музичка емисија, но како новинарството во пишан и електронски медиум, верувајте нема. Денес е уредник во Vecer.mk и ПР на познати македонски музички имиња. Што вели Александра Тимковска во новогодишното интервју на музичкиот портал Музика24, прочитајте во продолжение. Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та година, годината која што за само неколку часа ќе биде…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com