Боби Павловски: Божикните празници најмногу ги сакам (Фото+Видео)

Музика24: Наближуваат Божиќните празници, како се чувствуваш секогаш кога доаѓа овој период од годината? Дали се радуваш на целата празнична атмосфера и еуфорија или пак едноставно сето тоа за тебе се само обични денови кога малку повеќе се одмора, јаде и пие?

Боби Павловски: Новогодишната и божиќната еуфорија ја обожавам, некако ми е се романтично, снег, јамболија пред камин, вино, црвени чорапи со Дедо Мраз…

Музика24: Дали и после толку години веруваш во легендата и приказната дека постои Дедо Мраз?

Боби Павловска: Секако дека верувам, со него се слушнав пред некој ден и му нарачав што да им донесе на децата мои, треба да ми прејави само дали имаат на лагер кај него у фирма.

Музика24: Сите ние малку или повеќе на некој чуден начин веруваме дека Дедо Мраз ќе ни донесе некаков подарок, односно, она што сме си го посакале. Дали можеби како дете, а зошто да не и денес, оставаш празни новогодишни чорапчиња и го чекаш подарокот од најпосакуваната личност во овој период од годината, дедото со бела брада?

Боби Павловски: Да бидам искрен не сум оставал никогаш празни чорапчиња, ама секогаш под елката два-три дена пред Нова година стигале многу новогодишни пакетчиња полни со подароци. И за најмногу три дена пепел сум ги правел хахаха (се смее).

Музика24: Како вообичаено се подготвуваш за дочекот на Новата година?

Боби Павловски: Поради мојата работа каква што е, се спремам психофизички за дочекот на Нова година и за деновите пред неа, многу спијам, одмарам, а моите блиски прават специјалитети, ми купуваат подароци.

Музика24: За дочекот на Новата година секогаш и пред се ти е битно добро друштво, забава, добра музика… или пак онака домаќински во опуштена адмосфера со малку повеќе храна, пиење, смеа и потоа секако некој добар филм?

Боби Павловски: Па еве веќе 20-та година како пеам за Нова година, така да појма немам ништо од прашањево што ми го постави. Инаку кога не би пеел би си отишол на плоштад саат-два, после тоа дома некое мезе вечера, тв некоја музичка програма и така лабаво.

Музика24: Како и на кој начин ги изненадуваш твоите сакани за Новогодишните празници? Кој е подарокот кој што вообичаено сакаш да го подариш, и што е она што очекуваш и најмногу би те изнанадило како подарок?

Боби Павловски: Знам многу пати да изненадам со подароци, обично тоа се новогодишни подароци, украсни, исто и така сакам и мене да ми подаруваат.

Музика24: Што всушност за тебе претставува сета таа празнична новогодишна еуфорија? Дочекот на Новата година и сите оние мали и поголеми случувања поврзани со овие празници?

Боби Павловски: Јас го обожавам овој период од годината, веќе реков, романтично ми е, а плус божиќните празници најмногу ги сакам.

Музика24: Кој е според тебе настанот од областа на музиката кој што ќе ја одбележи 2019-та?

Боби Павловски: 2019-та ќе ја памтам по мојата песна “Тамо негде” што ја издадов, и што е омилена на мојата публика.

Музика24: Веќе сме на прагот на една нова, се надеваме и веруваме поуспешна и поубава година за сите нас. Кои се твоите планови, замисли за твојата музичка кариера и што е она што би сакал да ти се случи на професионално и приватно поле во Новата 2020-та година?

Боби Павловски: Веќе ги спремам новите три (3) песни заедно со спотови што ке ги издадам во новата 2020-та година. Тоа е планот за следната година, а за понатака здрави живи.

Музика24: И како за крај на ова наше новогодишно интервју, што од срце би им посакал на твоите фанови, подржувачи, како и читатели на музичкиот портал Музика24?

Боби Павловски: На сите им посакувам да се грижат за себе, за своето здравје, да се чуваат затоа што живееме во чудно време, и да бидат добри и весели како и до сега на моите настапи.

Интервјуто го подготви: Иван Јосимовски

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com