Мијата: Годинава сакам да издадам втор албум (Видео)

Таа е контролор на летање и малкумина би ја поврзале со она што го работи кога не е на Аеродромот во Скопје. Мајка е на две дечиња и сопруга на човекот што се и значи во животот. Зад себе има голем број на хитови, поп пејачка која често знае да биде скромна кога се опишува себе си.

Наташа Крстевска – Мијата е дел од денешното новогодишно и божиќно празнично интервју. Што вели таа за 2020-та година, по што ќе ја памети и што си посакува за новата 2021 година, прочитајте во продолжение.

Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та година, годината која што е веќе наше минато?

Мијата: 2020-та ќе ја паметам секако по короната и по заминувањето на мојата баба Зорка. Моето семејство помина доста време во село Долно Дупени минатата година и мислам дека допирот со природата и корените нѐ спаси од лудило.

Музика24: Дали има нешто што посебно Ви се случи во текот на 2020-та година и вам Ви остави посебен впечаток?

Мијата: Оваа година беше посебна, бидејќи многу работи испливаа на површина и многу разрешници се случија.

*посветена на сите што изгубиле некој близок изминатата година

Музика24: Која е според Вас најслушаната песна за 2020-та година?

Мијата: Најслушана песна според мене е “Дајте музика”, насловната тема од истоимениот серијал. Барем во нашиот дом со гаранција е така (се смее).

Музика24: Што би си посакале во новата на себе, на своите блиски и најсакани и секако на читателите на единствениот македонски музички портал Музика24?

Мијата: За себе и моите најблиски посакувам добра благосостојба, авионите да се вратат во полн ек, и втор албум сакам да издадам оваа година. А на читателите на Музика24 им посакувам што побезболно да ја поминат короната и да продолжат со животните активности кои ги исполнуваат и прават среќни.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com