Интервјуа

Александра Тимковска: Она што може да ти го донесе моментот не може ни целиот живот (Фото)

Таа е познат естраден новинар. Порано често ги "раздрмуваше" познатите во Македонија со своите прашања без влакна на јазикот. Беше водителка на забавна музичка емисија, но како новинарството во пишан и електронски медиум, верувајте нема. Денес е уредник во Vecer.mk и ПР на познати македонски музички имиња. Што вели Александра Тимковска во новогодишното интервју на музичкиот портал Музика24, прочитајте во продолжение. Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та година, годината која што за само неколку часа ќе биде…

Јанко Илковски: Се помалку ме интересира класична песна туку музика која не може да се слушне исто два пати (Фото)

Тој е веќе надалку познат и докажан пред македонската тв публика. Некогаш со "Гутенбергова галаксија", а денес со "Јади бурек". Нема некој од политичарите, или пак да е познат уметник или пејач а да не седнал на жешкото столче спроти него. Понекогаш незгоден и директен, понекогаш голем мајтабчија и опуштен бурекџија. Јанко Илковски или Јанко Јади Бурек ексклузивно за Музика24 одговара на нашите новогодишни прашања, а што тој ни одговори... прочитајте во продолжение. Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та…

Сања Савеска: Посакувам животот во новата година да ни биде весела песна (Фото)

Од неодамна е водителка на најзабавното и најгледано кулинарско шоу “Брза кујна” на ТВ Сител. Со својата насмевка, позитивност и ведрина секојдневно ги плени гледачите на ТВ Сител заедно со најдобрите готвачи во нашата земја. Заљубена е во своето момче, а секогаш кога се ближи Новата година е посебно радосна на се она што ни следи со самите празнични денови. И Сања Савеска е дел од нашето интересно, но кратко новогодишно интервју. А што ни одговори таа... прочитајте во продолжение. Музика24: Што е она по што ќе ја…

Тина Мицковска: Смеењето и позитивната енергија се лек за се (Фото)

Освен со познати музички имиња, музичкиот портал Музика24 направи интервју и со ПР на Зоолошката градина во Скопје, Тина Мицковска. Девојка која што животните ги сака повеќе и од себе си, но истовремено ја сака и музиката и сето она што е поврзано со неа. Организатор на многу културно-забавни настани во Скопје, но и DJ кој во поранешното нормално време полнеше дискотеки и присутните едноставно уживаа во нејзините миксови. Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та година, годината која што за само неколку часа ќе…

Васил Гарванлиев: Во 2021 сакам да патувам(е) каде јавето е сон (Фото)

Него го познаваме уште од мал. "Марионка" е една од песните со кои сите ние пораснавме, а и самиот тој. Животот не му беше воопшто лесен вели тој, но затоа пак, тој денес наместо да биде дел од некоја друга култура, живот, тој живее и работи во нашата мила Македонија. Тој е нашиот старо-нов евровизиски претставник... Васил Гарванлив. Што пак тој одговори на нашите новогодишни прашања, прочитајте во продолжение. Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та година, годината која што за само неколку часа ќе биде наше…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com