24 Забава

Химна на љубовта без која е невозможно да се замисли Божиќ – “Last Christmas” (Видео)

"Last Christmas" е песна на англиското поп дуо "Wham!" која беше објавена во декември 1984 година. Поточно, беше издадена грамофонски плоча заедно со песната "Everything She Wants", а од чија продажба Џорџ Мајкл и Ендру Риџли ги донираа сите средства за гладните во Етиопија. Иако денес се смета за една од најпопуларните божиќни песни на сите времиња, "Last Christmas" не се најде на првото место на табелите во Велика Британија кога се појави пред 36 години. https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI&feature=emb_logo…

Погледнете: Кои се најслушаните хитови во 2020 година (Видео)

Уште само неколку дена и настапува новата 2021 година, која сите искрено веруваме дека ќе биде многу подобра од она што се случи во оваа која со душа чекаме да помине. Сите ги одбројуваме последните денови. Но, освен она што се случи на глобално ниво, оваа 2020-та ќе ја паметиме и по многубројните музички хитови кои во текот на карантинот и полициските часови често ги слушавме што на радио што на глобалните музички мрежи. Во продолжение, погледнете ги сите оние најслушани песни кои во текот на оваа година вие и вашите…

Mики и Мини Маус наполнија 92 години

Двете најомилени цртани глувци, кои станаа симбол на смеа, детство и радост за генерацијата која порасна во 90-те години на 20 век, наполнија 92 години. Најпознатата цртана двојка на екраните - Мики и Мини Маус се родени на ист датум 18-ти ноември 1928 година која и за првпат дебитираат на телевизија. Само пет години подоцна, нивниот творец Волт Дизни призна дека биле и во брак, но тоа никогаш не бeше објавено официјално. Нивните вистински имиња се Мортимер и Минерва, а Мики има дури и име на татко Теодор. Двата цртани…

Немате кој… изнајмете човек да ги слуша вашите проблеми и плачки

Таканову Нишимото е Јапонец кој го започнал овој необичен бизнис и не се покајал. Педесетгодишникот води онлајн сервис од 2012 година во своето родно Токио. Преку овој сервис за само 9 долари можете за еден час некому да му се пожалите, да му се доверите, да кукате, да ги кажувате своите проблеми и потешкотии. За оние кои сакаат, достапно е и советување. Целта на Нишимото првично била да ги сослушува луѓето на средовечна возраст кои во Јапонија често ги исмејуваат поради пивските стомаци, опаѓањето на косата,…

Годинава социјална дистанца и со Дедо Мраз (Фото)

Како што пишуваат светските медиуми, за разлика од вообичаената новогодишна слика малите повеќе нема да можат да седат во скутот на Дедо Мраз, туку ќе му ги соопштат новогодишните желби од далечина и преку пластична бариера. Барем така се вели дека ќе биде годинава. Тоа малку ќе биде тешко за помалите и за сите оние кои со нетрпение го очекуваат познатиот дедо само за да го гушнат, бидејќи нели тој им носи новогодишни подароци. Како тоа би изгледало, погледнете од следните фотографии подолу:

Погледнете 25 божиќни филмови за 25 дена и добијте изненадувања (Видео)

Некој среќник што живее во САД ќе биде платен да гледа 25 божиќни филма за 25 дена. Хонорарната работа ја нуди веб-страницата за оценување производи „Ривјус“. Ќе биде избран еден кандидат што ќе ги гледа филмовите по сопствен избор. Веб-страницата ќе му додели едногодишна претплата на секоја од дигиталните платформи за филмови и серии, вклучувајќи ги и „Нетфликс“, „Хулу“, „Дизни +“ итн. По гледањето на филмовите треба да се пополни кратка анкета за филмот. На крајот се добива надомест од 2.500 долари, како и бесплатната…

Кралицата потрошила 16.000 илјади евра за божиќни подароци (Фото)

Британската кралица Елизабета Втора, потрошила 16.000 илјади евра за божиќни подароци, пренесуваат британските медиуми. Кралицата веќе со години, како глава на семејството, не се штеди на подароци. Таа секоја година троши преку 16.000 илјади евра за 620 лица од палатата. Со оглед на тоа дека има многу работа, но и години, кралицата не ги одбира подароците самата. Нејзиниот помошник, за британски „Сан“, вели  дека тој и дава сугестии што да одбере за подарок. Обично се одлучува за книги или порцелански парчиња од сувенирница…

Среќен 7-ми роденден Vistina.com.mk (Фото)

На денешен ден 20-ти ноември 2013-та година на интернет просторот се појави новиот забавно-информативен портал Вистина.ком.мк. На овој ден тие го напишаа и објавија својот прв текст. Од тој ден па натаму порталот Вистина стануваше се попознат и попознат, признат и етаблиран, и што е најважно стана еден од најчитаните и најпосетуваните во Македонија. Тие станаа бренд кој се препознава по секогаш ексклузивната, навремена и точна информација. Уникатни, препознатливи, оргинални и единствени, порталот Вистина секогаш подготвен да…

Прогласен најсекси мажот на светот (Фото)

Списанието ,,People” го прогласи најсекси мажот на светот за оваа година. Холивудскиот актер Мајкл Б. Џордан се најде на првото место. Џордан, кој исто така се пофали со оваа титула на Инстаграм, им се придружи на другите победници на изборите во списанието „Пипл“, како што се Џон Леџенд, Идрис Елба, Крис Хемсворт, Чанинг Тејтум и Дејвид Бекам. Да потсетиме, овој актер е најпознат по улогите во кои го игра Ерик во „Црниот пантер“ и Адонис од филмот „Крид“.

Новиот агент 007 ќе биде жена

Во новиот трејлер за Џејмс Бонд „Нема време за умирање“, се навестува дека агентот 007 ќе биде жена. Актерката Лашани Линч ќе биде агентот 007 додека пензионираниот Џејмс Бонд одмора на Јамајка. Бонд е се уште Бонд, но како 007 тој беше заменет со жена. Бонд е сексуално привлечен од новиот агент 007 и се обидува да ја заведе, но тој е збунет бидејќи неговите трикови не му одат во прилог, таа само превртува со очите и не се интересира за него. Барем не на почетокот. Премиерата на филмот е во април 2021 година, откако…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com