24 Ексклузивно

Ексклузивно: Таско и Раста со заедничка песна

Како што дознава музичкиот портал Музика24 од свои извори, македонскиот познат хип хоп артист, дечкото кој што речиси сите девојки го обожуваат, нашиот Таско наскоро ќе промовира заедничка песна со Раста, познатиот балкански поп, рнб и хип хоп артист. Таско пред извесен период престојуваше во Белград, во студиото на Балкантон каде што заедно со Раста и другите момци и ексклузивци на ова продукција снимаа и продуцираа нова музика, звук, песни за кои допрва ќе се зборува и пишува. Тој за ова искуство вели: "После оној…

24 ЕКСКЛУЗИВНО: “Психомодо поп” ќе настапат на “Битола Отворен Град”

Специјализираниот македонски музички портал Музика 24 Ви пренесува уште една ексклузивна информација. Култниот хрватски поп-панк бенд "Психомодо поп" се овогодинешните главни ѕвезди на фестивалот "Битола Отворен Град". "Психомодо поп" ќе настапат на завршницата на фестивалот на 30 јуни. Настапот го потврдија и од самиот бенд на нивната официјална веб-страна. 18-то издание на Интернационалниот младински фестивал “Битола отворен град“ ќе се одржи од 26 до 30 јуни. Во музичкиот дел на фестивалот изминатите години…

ЕКСКЛУЗИВНО: Ви откриваме дел од ѕвездите на овогодинешниот Пиво Фест

Специјализираниот македонски музички портал - Музика 24 Ви го најавува престојното издание на "Пиво фест"- Прилеп. "Пиво фест" 2019 ќе се одржи од 18 до 21 јули. Прв потврден изведувач на овогодинешниот фестивал е Саша Матиќ. Тој ќе настапи на последниог фестивалски ден - 21 јули. Популарниот српски пејач информацијата ја потврди на својот официјален Facebook профил. Од извори блиски до организацијата дознаваме дека во моментов се преговара за настап на фолк дивата Светлана Ражнатовиќ - Цеца. Цеца претходно настапи на…

Ексклузивно: Во октомври нов албум и концерт посветени на Тоше Проески

Како што дознава музичкиот портал Музика24, албумот со необјавени песни од Тоше Проески, "Secret place", ќе се промовира на 13-ти октомври. Албумот е изработен во студиото на англискиот продуцент Енди Рајт и на него се наоѓаат седум нови песни и три обработки на познати хитови. Истиот ден во арената "Борис Трајковски" во Скопје ќе се одржи голем концерт во чест на Тоше. На концертот ќе бидат промовирани песните од новиот албум, а предвидено е македонски и балкански ѕвезди да ги пејат неговите хитови. Тоше Проески, нашата…

Верувале или не, Бијонсе купи црква?!

Изминатата недела Бијонсе купи црква во Њу Орлеанс, Лос Анџелес. Станува збор за црква од над 100 години, која некое време не била користена како црква, но била ставена на продажба за 850.000 долари, кои најбогатата жена во музичката индустрија ги издвоила без проблем. Црквата се наоѓа во квартот Garden, нејзината површина е околу 1600 квадратни метри, а во нејзина близина е снимен видео записот за песната "Lemonade". Сестрата на Бијонсе, Соланж живее во близина, а за што познатата пејачка ќе ја користи оваа црква не е…

ЕКСКЛУЗИВНО: Нина Бадриќ на 9 јуни ќе одржи концерт во Скопје

Популарната хрватска пејачка Нина Бадриќ при неодамнешната посета на Скопје најави свој солистички концерт во главниот град. Бадриќ која допатува во Скопје за да гостува во  емисијата „Вечер со Тијана“  најави дека ќе одржи концерт на 9 јуни во Македонската филхармонија. https://www.instagram.com/p/BioY1z9DFVq/?taken-by=tijana.dapcevic Се очекува наскоро да се објават повеќе детали од организаторот. Следете го специјализираниот македонски музички портал Музика 24 за повеќе информации. Подготви: Филип Етмишовски

Ексклузивно: “Санта Есмералда” доаѓа на “Охрид фест 2018”

Годинава фестивалот "Охрид фест" полни 25 години, и ќе се одржи од 5-ти до 7-ми септември на летна сцена пред хотелот "Ривиера" во Охрид. Програмата ќе биде сочинета од Фолк вечер, Поп вечер и Интернационална вечер, годинава со одредени новости во програмата. Ексклузивните гости годинава "Санта Есмералда" ќе гостува во Интернационалната вечер со свое шоу. Оваа позната американско/француска диско група е формирана во 1970-тите, а најпозната е по хит диско римејкот на песна од 1960-тите "Don't Let Me Be Misunderstood" и "House…

Боки 13 ја купи Томато продукција?!

Бојан Јовановски познат како Боки 13, неодамна ја купил "Томато продукција", дознава музичкиот портал Музика24. Веќе на големо се зборува за ова, но и дека станува збор за превземање на целиот простор кој до предходно беше на продукцијата, и дека од сега ќе биде за сосема поинакви цели. Се зборува дека се подготвува и ново студио, за потребите наменети за новиот концепт на некогашното "Томато". Дали Боки 13 повторно ќе го видиме во улога на тв водител на ново или веќе познато тв шоу, тоа наскоро ќе го дознаеме. Предходно…

Утре во “DejaVu” балканската мега сензација Сека Алексиќ (Видео)

И овој пат, како и секогаш досега, најдобриот од најдобрите кафулиња "DejaVu" со голема AFTERWORK забава. Предновогодишното лудило напаѓа со се поголем интензитет. И овој пат "DejaVu" се погрижи и овој викенд да биде еден од вашите најдобри со најдобрата AFTERWORK забава во градот. Балканската мега сензација Сека Алексиќ е тука само за вас. https://www.facebook.com/DejaVu.CapitolMall/videos/1962934990627116/?hc_ref=ARQYoBPC3Q85UfWrXcrty82csQYRODBO4gICgexhqakY6LOXuX-2Lii3L7YIhfRO4M0 Дами и Господа, Незаборавајте,…

Симеон Коруноски за Музика24: Наскоро излегува и мојата трета песна

Младиот симпатичен, талентиран, насмеан и секогаш позитивен Симеон Коруноски ексклузивно за нашиот музички портал Музика24 откри дека веќе се подготвува неговата трета песна која што исто така ќе биде балада, бидејќи како што и самиот рече тој е голем емотивец. Неговите две претходни песни "Гушни ме" и "Најмила" кои веќе се хитови и се вртат по радиостаниците низ Македонија за жал нема да добијат видео спотови, но затоа пак за најновата песна "Ајде јави се" дело на холандскиот композитор Касандер, ќе се екранизира и преточи…