Балканска

Лепа Брена ужива на одмор во Црна Гора (Фото)

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена уште еднаш покажа дека има тело на кое може да му позавидат и многу помладите девојки. Лепа Брена во моментов ужива на својата јахта во друштво на сопругот, легендарниот тенисер Боба Живојиновиќ. Атрактивната пејачка објави фотографија од одморот во Црна Гора на кое Брена плени со својот изглед во бел костим за капење. Тие заедно со своите пријатели уживаат во топлото време и во септемрви на одморот на црногорскиот брег.

Милица Павловиќ снима серија инспирирана од убиството на Јелена Крсмановиќ (Фото)

Српската пејачка Милица Павловиќ периодов е на снимање на новата српска серија "Певачица". Се работи за криминалистичка телевизиска серија инспирирана од животот на српската пејачка Јелена Крсмановиќ која беше мистериозно убиена во 2016 година. Креатори и сценаристи се Предраг Антонијевиќ и Наташа Дракулиќ, а режисер е Милош Кодемо. Снимањето започна на 12 август 2020 година и треба да трае 3 месеци, односно до ноември 2020 година. Премиерата е планирана за 2021 година на ТВ каналот "Суперстар" . "Ова е приказна…

Промовирана биографијата посветена на Арсен Дедиќ (Фото)

Денеска во Шибеник беше претставена биографијата на големиот композитор, поет, кантавтор, уметник… Арсен Дедиќ. Овој голем човек, музичар, композитор, автор.. роден е на 28-ми јули 1938, а почина на вчерашен ден (17-ти август) 2015-та година. Биографската книга "Арсен - човек како тој", ја напиша хрватскиот новинар Златко Гал. Својот прв албум Арсен го објави пред 50 години за "Југотон", кој беше насловен "Човек као ја, а меѓу антологиските албуми кои останаа од тоа време се и "Homo Volans", "Провинција", "Кино Слобода",…

Кремиран Рајко Дујмиќ, колегите му држеа почесна стража

Познатиот хрватски музичар Рајко Дујмиќ денеска беше испратен на вечен починок. Во крематориумот во Загреб последна почит му одадоа семејството, пријателите и колегите. Церемонијата започна со песната “Тi voglio bene assai“ и "I will always love you"  од Витни Хјустон. По избор на семејството 20-те најблиски пријатели и колеги на Рајко, му држеа почесна стража покрај одарот. Тоа беа: Анте Гело, Сандра Ханчиќ, Јасенко Хоура (Прљаво казалиште), Жак Худек, Зелимир Бабоградец, Младен Грдовиќ, Јасмин Ставрос, Ана,…

Лепа Брена ќе снима филм со Андрија и Милош Биковиќ

Фолк ѕвездата Лепа Брена, 30 години по последниот филм "Ајде да се сакаме 3" ќе глуми во филмот "Синиот сафир". Во филмот главна улога имаат Андрија Милошевиќ кој исто така е еден од режисерите на филмот. Во оваа комедија Андрија Милошевиќ го игра пејачот Сафир, додека Милош Биковиќ е неговиот менаџер Бојан, а Брена ќе се игра самата себе си. Андрија всушност игра фолк пејач кому менаџерот и Брена му помагаат за заживување на пропадната музичка кариера. "Имаме желба во филмот да се појават музички и актерски легенди,…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com