Балканска

Денис Теофиков и Малката снимија интересна љубовна поп-фолк песна за коронавирусот (Видео)

Во текот на вчерашниот ден на официјалниот YouTube канал на музичката ТВ Планета беше пуштена најновата песна на Денис Теофиков и Малката насловена "И това ште отмине", песна посветена на сето она што сега ни се случува, коронавирусот, карантинот, изолацијата... Интересна певлива песна, со уште повпечатлив видеоспот каде се носат заштитни маски, ракавици, се поздравуваат со лакт, Денис и Малката аудио и видео делот го снимаат посебно и одвоено... во секој случај одличен и комплетен аудио и видео продукт кој што е токму за…

Сопругата на Саша Поповиќ открива: Ние сме во куќна изолација

Фолк пејачката Сузана Јовановиќ, сопруга на продуцентот, водител и директор во "Гранд" продукција, открива дека ги почитуваат мерките за заштита и ги слушаат советите на стручните лица. "Следиме се што ќе кажат стручните лица. Ние сме во куќна изолација. Јас до пред некој ден одев во маркетите да купувам намирници, но последните денови воопшто не излегувам. Не правев залиха на производи. Подобро, секој да земе онолку колку му треба отколку јас да купувам намирници кои ќе се расипат, а некој друг да нема што да јаде. Мора…

Погледнете: Која српска пејачка ги прекрши препораките за заштита од коронавирусот (Фото)

Една од препорачаните мерки за заштита од коронавирусот е да не се собираат многу луѓе на едно место и исто така да бидат на еден метар одалеченост. Пејачката, Андреана Чекиќ ги прекрши првавилата за заштита од Ковид-19, па на социјалните мрежи се пофали како за време на вонредна состојба ужива со група на пријатели, а тоа не е дозволно. Нејзините фанови ја осудија за нејзиното однесувајње истакнувајќи дека е неодоговрна. "Многу неодоговрно, луѓето умираат", е еден од негативните коментари кој се најде под објавата.

Бора Дрљача вели: Да помине коронавирусот и ќе барам девојка

Српскиот пејач Бора Дрљача неодамна излезе од болница по интервенцијата која ја имаше. Во екот на пандемијата со коронавирусот, лекарите му предложиле да остане под нивен надзор поради чувствителното здравје, но тој одбил. "Ми говореа да останам колку сакам, но се чувствувам добро и одлучив да одам дома. Еве ме во двор, малку се шетам. Младиот син оди во набавка, а снаата готви за сите. Внимавам што јадам, во болница ослабев 25 килограми и сега не сакам да се здебелам. Како момче изгледам, па кога ќе пројде коронавирусот…

Ѓорге Давид е заразен со Коронавирус (Фото)

Српскиот рок-музичар Ѓорге Давид денеска на социјалните мрежи потврди дека му е дијагностициран Корона вирус. "Потврдено ми е дека сум позитивен на Ковид-19. Очаен сум. Вирусот ќе помине... но болницата... Како да си во затвор или во војска. Луѓе чувајте се, Ве молам", напиша Ѓорге Давид. Имено кај Ѓорѓе Давид се појавиле повеќето симптоми на вирусот како висока температура, воспалние на белите дробови и кашлање. "Ова ми е прв пат во болница. Што значи дека кога некој со добро здравје може да заболи, сите треба да се…