Балканска

Мина Костиќ сите ги изненади: Јас срцето му го дадов на Исус, за маж чекам вистинска прилика

Српската пејачка Мина Костиќ со својата изјава неодамна дадена зачуди многумина. "Мојот поранешен сопруг и јас сме во добри односи, доаѓа кај Анастасија таа е среќно дете. Мажите денес се љубоморни на силните и успешни жени. Јас своето срце му го дадов на Исус, а тој никогаш нема да ме предаде. Апсолутно сум исполнета и среќна, ако дојде прилика за маж тогаш ќе биде правиот", вели пејачката Мина Костиќ притоа додавајќи дека ќе чека права прилика.

Саша Ковачевиќ со својата љубов ужива во преубавиот Тајланд (Фото)

Како и секоја година во овој период после празниците, Саша Ковачевиќ ужива во одморот на некоја рајска дестинација, а оваа година друштво му прави девојката Зорана. Познато е дека Саша води сметка за здрав начин на живот и дека многу време поминува во теретана, и дефинитивно е јасно зошто жените се воодушевуваат кога ја гледаат секоја негова фотографија од плажа и нестрпливо чекаат да се соблече. Сепак, Саша овој пат не е сам на фотографиите, бидејќи му се придружи неговата бомбастично градена девојка Зорана. "За…

Најголемиот хит на Дино Мерлин крие една тажна љубовна приказна (Видео)

Познатиот балкански пејач зад себе има милион хитови, но една песна која на повеќето им е добро позната крие тажна приказна зад себе. Станува збор за песната "Да шутиш", песна чиј автор е Елдин Хусеинбеговиќ чија сопруга Емка имала се, сопруг кој ја сака, убавина..., но добила тешка болест, мултиплу склероза. Па така неговата посветеност кон неа било мотив да ги напише стиховите за песната која ја отпеа Дино Мерлин. "На личноста која најмногу ја сакам не можев да и подарам чевли, бидејќи таа не оди. Ни книга, бидејќи не…

Прочитајте: Зошто Наташа Беквалац не ја украси својата новогодишна елка

За време на Нова година и новогодишните празници, домовите на познатите се уредени во новогодишен стил. Пејачката Наташа Беквалац е позната по тоа што сака да го уреди својот дом во новогодишно - божиќно издание. Меѓутоа, оваа година за првпат пејачката не ја накити новогодишната елка, а ја откри причината за тоа. "Ова е прва година како нашиот дом не е украсен и немаме новогодишна елка. Се договоривме да не ја украсиме елката поради неколку причини, бидејќи Катја само што прооди и елката ќе и привлекува внимание. Бидејќи…

Погледнете: Каде Светлана Цеца Ражњатовиќ ќе ја дочека Новата 2019-та година (Фото)

Познатата и надалеку популарна српска фолк пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ Цеца Ражнатовиќ знае каде ќе ја дочека Новата 2019-та година. Како што пренесуваат српските медиуми, популарната пејачка ја прифатила понудата да настапи во луксузниот хотел "Палас" во Петровац, Црна Гора. "Цеца најпрво се двоумеше дали да ја прифати понудата, бидејќи, иако и нудеа голема сума пари, нејзе тоа не и е најважно. Поважно и е да си помине убаво со публиката. По подолго размислување и консултирање со својот тим, ја прифати понудата. Па…