Балканска

Бора Дрљача вели: Да помине коронавирусот и ќе барам девојка

Српскиот пејач Бора Дрљача неодамна излезе од болница по интервенцијата која ја имаше. Во екот на пандемијата со коронавирусот, лекарите му предложиле да остане под нивен надзор поради чувствителното здравје, но тој одбил. "Ми говореа да останам колку сакам, но се чувствувам добро и одлучив да одам дома. Еве ме во двор, малку се шетам. Младиот син оди во набавка, а снаата готви за сите. Внимавам што јадам, во болница ослабев 25 килограми и сега не сакам да се здебелам. Како момче изгледам, па кога ќе пројде коронавирусот…

Ѓорге Давид е заразен со Коронавирус (Фото)

Српскиот рок-музичар Ѓорге Давид денеска на социјалните мрежи потврди дека му е дијагностициран Корона вирус. "Потврдено ми е дека сум позитивен на Ковид-19. Очаен сум. Вирусот ќе помине... но болницата... Како да си во затвор или во војска. Луѓе чувајте се, Ве молам", напиша Ѓорге Давид. Имено кај Ѓорѓе Давид се појавиле повеќето симптоми на вирусот како висока температура, воспалние на белите дробови и кашлање. "Ова ми е прв пат во болница. Што значи дека кога некој со добро здравје може да заболи, сите треба да се…

Ана Николиќ драстично ослабна сега има 50 килограми (Фото)

Поп ѕвездата, Ана НИколиќ го шокираше целиот регион кога во јавноста излегоа нејзините нови видео записи, а сите го коментираа и нејзиниот изглед. Никој не веруваше дека пејачката за помалку од шест месеци толку многу ќе ослабне, бидејќи како што се зборуваше до неодамна имала 125 килограми. Имено, српските папараци ја уловиле доека излегува од својот дом. Таа на себе носела заштитна маска, кожна јакна, додека прекраткиот шорц ги откри нејзините долги нозе. Ана Николиќ ни на почетокот на својата кариера, кога…

Неда Украден станува писателка

Додека сите ние стравуваме и на овој или оној начин се заштитуваме од корона вирусот и изолирани седиме дома и наоѓаме разно-разни активности, занимации и добро и креативно пополнување на времето, познатата балканска пејачка Неда Укреден седењето дома го искористува да почне едно ново поглавје во својот живот, односно, таа започна да пишува книга. Како и останатите повозрасни граѓани кои се над 65 годишна возраст, и таа ја почитува наредбата од надлежните, и не го напушта својот дом. Таа моментално живее сама се со цел да…

Џеј Ло заинтересирана за луксузната вила на Лепа Брена во Мајами

Агентите на холивудската пејачка и актерка Џенифер Лопез веќе долго време се распрашуваат за луксузниот имот на пејачката Лепа Брена во Мајами. Српските медиуми пишуваат дека станува збор за вила вредна 900.000 илјади евра. Вилата има 400 квадратни метри и се наоѓа по должината на крајбрежјето, во неа за време на студирањето престојувале синовите на Брена, Стефан и Филип. Сега вилата ја користат за семејни одмори. Пејачката била воодушевена што Лопез се заинтересирала за имотот, но објаснила дека не е на продажба.…