Интервјуа

Сања Савеска: Посакувам животот во новата година да ни биде весела песна (Фото)

Од неодамна е водителка на најзабавното и најгледано кулинарско шоу “Брза кујна” на ТВ Сител. Со својата насмевка, позитивност и ведрина секојдневно ги плени гледачите на ТВ Сител заедно со најдобрите готвачи во нашата земја. Заљубена е во своето момче, а секогаш кога се ближи Новата година е посебно радосна на се она што ни следи со самите празнични денови. И Сања Савеска е дел од нашето интересно, но кратко новогодишно интервју. А што ни одговори таа... прочитајте во продолжение. Музика24: Што е она по што ќе ја…

Тина Мицковска: Смеењето и позитивната енергија се лек за се (Фото)

Освен со познати музички имиња, музичкиот портал Музика24 направи интервју и со ПР на Зоолошката градина во Скопје, Тина Мицковска. Девојка која што животните ги сака повеќе и од себе си, но истовремено ја сака и музиката и сето она што е поврзано со неа. Организатор на многу културно-забавни настани во Скопје, но и DJ кој во поранешното нормално време полнеше дискотеки и присутните едноставно уживаа во нејзините миксови. Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та година, годината која што за само неколку часа ќе…

Васил Гарванлиев: Во 2021 сакам да патувам(е) каде јавето е сон (Фото)

Него го познаваме уште од мал. "Марионка" е една од песните со кои сите ние пораснавме, а и самиот тој. Животот не му беше воопшто лесен вели тој, но затоа пак, тој денес наместо да биде дел од некоја друга култура, живот, тој живее и работи во нашата мила Македонија. Тој е нашиот старо-нов евровизиски претставник... Васил Гарванлив. Што пак тој одговори на нашите новогодишни прашања, прочитајте во продолжение. Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та година, годината која што за само неколку часа ќе биде наше…

Марио Арангеловски: Без да не служи здравјето, ништо не ќе можеме да оствариме (Фото)

Тој е еден од најдобрите помлади пејачи на македонската музичка сцена. Досега има учествувано на многу музички натпреварувања во Македонија и надвор од неа, а во музичкото реално тв шоу "Ѕвездите на Гранд" успешно се натпреварува и како свој ментор веќе подолг временски период ја има една од најдобрите Јелена Карлеуша. Марио Арангеловски кој освен пејач можеме слободно да кажеме дека е и еден од поуспешните македонски јутубери, денес има армија на свои фанови кои секојдневно го следат што и како прави. Што одговори Марио…

Андријана Јаневска: Посакувам во 2021 година да пееме и свириме без маски (Фото)

Таа е позната македонска поп пејачка. Зад себе има голем број на хитови, но исто така и дуети кои верувајте уште многу генерации ќе ги слушаат. Препознатлива е по својата скромност, емотивност... препознатлива е по тоа што која и песна да ја испее со својот глас, тој станува хит. Таа е една од ретките македонски пејачки на македонската забавна музичка сцена која знае кога е време која песна да ја отпее. Андријана Јаневска во нашето кратко новогодишно интервју... Музика24: Што е она по што ќе ја паметите 2020-та година,…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com