Интервјуа

Интервју на Музика24: Pluto`s Doubts (Фото)

Младите и свежи "Pluto`s Doubts" вчера вечер настапија на првата фестивалска вечер на "Битола отворен град". Музика24 ја искористи приликата да разговара со момците од бендот за нивната музика и професионални планови. Ова е прво од серијата интервјуа со македонски артисти и бендови кои Музика24 ги подготвува за следниот период. Со единствена цел да ги поддржи и промовира македонските артисти, особено во вакви кризни времиња за творење и настапување. Во продолжение прочитајте што изјавија за Музика24, вокалот Дарко Поповски и…

Ексклузивно интервју на Музика24 со легендарниот Неша Галија (Фото)

Музика24 како ексклузивен медиумски партнер на "Сцена продукција" од Битола, имаше ексклузивна можност за интервју со фронтменот на легендарната рок група "Галија" после нивниот прв голем акустичен концерт во Битола и цела Македонија. Ненад Милосављевиќ (Неша Галија) во своето второ интервју за нашиот портал открива детали за својот мандат како пратеник во парламентот на Србија, за забранетите песни, за братските односи во "Галија" и многу повеќе во интервјуто кое следува: Музика24: Ковид -19 ја обележи 2020 година. Зад…

Предконцертно интервју со Жељко и Звонимир Бебек (Фото)

Екипата на Музика24 имаше привилегија на кратко пред концертот во Хераклеа, да се дружи со реномираниот хрватски пејач, Жељко Бебек и неговиот син Звонимир. Вчера вечер во придружба на својот бенд, во кој свири и неговиот син Звонимир, познатиот Жељко Бебек одржа концерт во античкиот театар на Хераклеа во Битола. По тој повод пред концертот, Музика24, имаше ексклузивна можност да разговра со првиот вокал на легендарните "Бијело Дугме", Жељко Бебек. Тој во најпознатата југословенска рок група на сите времиња, "Бијело…

Интервју на Музика24: Дарко Рундек (Фото)

Во организација на нашите пријатели од Авалон продукција, македонската публика вечерва во Битола и утре во Охрид ќе може да ужива во концертите на далеку познатиот Дарко Рундек. Некогашниот фронтмен на “Хаустор“, легендарниот new wave бенд од 90-те,  на неколку часа пред концертот во опуштена атмосфера со чаша вино во вино бар на Широк сокак за читателите на Музика24 зборуваше за својот нов албум, еколошкиот активизам, политиката во Хрватска и неговите гледишта за општественото уредување. Музика24: Наскоро излегува Вашиот…

Интервју на Музика24: Амира Медуњанин (Фото)

Водечкиот македонски музички портал - Музика24 имаше ексклузивна можност на неколку часа пред концертот во античкиот театар на Хераклеа да разговара со познатата босанска пејачка на севдалинки Амира Медуњанин. Британски "Guardian" ја нарече балканската Били Холидеј, познатиот "Observer" ја прогласи за гласот на генерацијата, а еден од најпознатите музички критичари Најџел Вилијамс ја именуваше како "најдобар извозен производ на Бих". Во продолжение прочитајте за животот на Амира пред почетокот на музичката кариера,…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com