Фото статус

Нема да го препознаете: Божо Вречо ја скрати брадата и потстрижи долгата коса (Фото+Видео)

Еден од најдобрите пејачи во Босна и Херцеговина, истовремено и најконтроверзен, Божо Вречо, неодамна го промени свој стајлинг. Тој ја потстрижи долгата коса, ја скрати брадата и верувајте не би го препознале, а да не знаете дека станува збор за него. Тој на фотографијата која што ја постираше каде што е со кратка коса и средена скратена брада напиша: "Новиот Божо, нов стил, нови песни. Дозволете ми да почнам. Јас сум супер радосен што повторно ќе снимам. Едвај чекам да влезам во студио и да снимам нови песни. Prince…

Пејачката Сека Алексиќ Исус го спореди со Хитлер (Фото)

Сека Алексиќ се најде на мета на твитерџиите откако Исус го спореди со Хитлер. Популарната српска пејачка често е предмет на исмејување од останатите на социјалните мрежи на оние на кои им е чудно дека нивната омилена фолк пејачка која се прослави со провокативни песни и изглед, стана патријахална и се сврте кон религијата. "Бројот на "следбеници" на социјалните мрежи не ве прави подобри од било кој. Хитлер имал милиони, а Исус само 12", напишала Сека на Твитер каде има 205.000 следбеници, додека на Инстаграм пак 1,2…

Саша Ковачевиќ се пофали со стомачните (Фото)

Српскиот и популарен пејач Саша Ковачевиќ не ги остава девојките и жените да здивнат. Тој неодамна на својот инстаграм профил објави фотографија каде од полу надолу е замотан во пешкир. Позира пред огледало каде му се гледаат стомачните мускули, за што мораме да признаеме дека одлично ги одржува во форма знаејќи кои се денови помина и се зад нас. Едноставно едно големо браво. https://www.instagram.com/p/B7UM7yYBA9E/?utm_source=ig_embed

Елена Велевска: Да вистина е, се разведувам (Фото)

Откако македонските медиуми на големо започнаа да пишуваат за фолк пејачката Елена Велевска и за тоа дека таа се разведува, пред само некој ден познатата пејачка се огласи на својот Фејсбук профил и накратко им објасни на сите оние кои беа во недоумица за што поточно станува збор. "Деновиве моето име можевте да го прочитате на многу медиуми. Некаде во позитивна конотација, а некаде со изнесени лаги и невистини за мојот живот. За да нема забуни, иако не сум човек кој би си го "распослал" приватниот живот во јавноста, би…

Сузана Спасовска сака да се врати во детството (Фото)

Сузана Спасовска често на својот Фејсбук профил споделува моменти од нејзиниот приватен живот. Овој пат таа одлучи да сподели како го минува слободното време. Очигледно кај пејачката се разбудила носталгија по детските денови, па одлучила да се лула на лулашка. Овој момент Сузана го овековечи со фотографија која ја сподели на Фејсбук. Погледнете за што станува збор: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1648139835241315&set=a.912656302123009.1073741829.100001359428610&type=3&theater Подготви: Редакција…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com