Фото статус

Предконцертно, Владо Ѓоргиев во Скопје (Фото)

Претпоставуваме веќе сите знаете, балкански познатиот пејач Владо Ѓоргиев заедно со својот хрватски колега Тони Цетински на 18-ти фебруари во ВИП арената "Борис Трајковски" ќе одржат голем концерт каде заедно ќе ја забавуваат македонската публика, која одамна вистински не се забавувала. Иако до 18-ти фебруари има време, Владо Ѓоргиев, што работно што приватно вчера пристигна во Скопје, а по краткиот одмор тој вечерта ја искористи за прошетка низ глaвниот град да ги види, а воедно и да се фотографира со некој од спомениците…

” The Prodigy” ќе донираат за жртвите од поплавата

Култниот бенд "The Prodigy", кој на 14-ти август ќе одржи концерт во Охрид, на својот фејсбук профил даде поддршка за настраданите во поплавите во Скопје. "Најголема почит за Македонците што ги загубија животите и настрадаа во поплавите. Ние ќе донираме во Црвениот крст на Македонија. Почит кон сите жртви и нивните семејства и до сите македонски борци. Се гледаме на "Охрид колинг" в недела на 14-ти август", напиша бендот на фејсбук-страната. "The Prodigy" доаѓаат во Македонија една година по излегувањето на нивниот…

Пејачката Шакира се одмора на село

Една од најпопуларните светски музички ѕвезди, убавата колумбијка Шакира објави интересна фотка на социјалните мрежи. Сопругата на фудбалскиот ас на Парселона Пике, Шакира покажа како ужива во покосеното сено и во подготвените природни бали сено. Под фотката среќната Шакира напиша: Кратко и јасно! Село. Подготви: Редакција на Музика24

Мараја Кери ги праша своите фанови: Што да облечам (Фото)

Мараја Кери на својот Инстаграм профил објави фотографии во секси чипкаст градник со кои ги воодушеви своите фанови. "Што да облечам?", се запраша пејачката, а 30.000 воодушевени фанови и ја лајкнаа фотографијата. Не и требаше долго да објави уште една, а потоа и видео на кое и ѕиркаат и гаќите. Мараја покрај своите облини, се пофали суптилно и со огромниот прстен кој и го подари милијардерот Џејмс Пакер за кој планира да се омажи после разводот од раперот Ник Канон. Подготви: Редакција на Музика24

Сузана Спасовска се пресели во Кина?! (Фото)

Откако таа ги положи потребните тестови по кинески јазик, нашата позната македонска фолк пејачка Сузана Спасовска се пресели во Кина, секако само на кратко. Како што и самата пејачка потврди, таа пред малку на нејзиниот фејсбук профил објави фотографија од каде сите нас не поздравува директно од Кинескиот ѕид. На нашата Сузе Национале и посакуваме пријатен и одличен престој во преубавата Кина и ја очекуваме наскоро да ни се врати со што повеќе фотографии и впечатоци како од местото, луѓето, така и од културата и…