На кафе со..

На кафе со… Слаѓана Столевска (фолк пејачка)

Музика24 ја продолжува рубриката и традицијата првото утринско кафе да го испиеме со некој од нашата македонска естрада. Таа е позната македонска фолк пеачка, зад себе има многу хитови, спотови, турнеи... Екипата на Музика24 ја имаше таа често своето утринско кафе да го испие токму со неа, познатата Слаѓана Столевска. Што поразговаравме со неа, прочитајте во продолжение... Музика24: Ти благодариме што ја прифати поканата за кафе и што одвои време да го испиеме заедно првото утринско кафе. Кажи ни како се чувствуваш…

На кафе со… Дарко Билбиловски

Дарко Билбиловски е наш македонски фолк пеач со кој што деновиве екипата на Музика24 го пиеше утринско кафе. "Народот се збира", "Свадба правам синот го женам", "Свадба македонска", "Ој, девојче, девојче" (преработка со Анета Мицевска Молика), "Кучково"... се само дел од мноштвото хитови и песни кој овој наш фолк пеач ги има отпано досега. Зад себе има многу фестивали, концерти, настапи и гостувања надвор од Македонија. Како и секој изведувач од македонската музичка сцена, така и Дарко има своја фан страна каде сите фанови и…

На кафе со… Роберт Вукелиќ

Надвор времето е прекрасно, а деновиве и ние од Музика24 како и сите останати го искористивме да се видиме на кафе со наши блиски пријатели, познати музички имиња. Еден од нив е и Роберт Вукелиќ, нашиот македонски познат поп пеач кој од неодмана е среќно оженет и живее во Германија и често ја посетува нашата ни мила Македонија. Денес утринското кафе го испивме, а Ви препорачуваме и Вие да го испиете (се разбира доколку тоа веќе не сте го сториле) со нас и со нашиот гостин. Музика24: Ти благодариме што ја прифати поканата…

На кафе со… Ристе Тевдовски

Музика 24 ви претставува уште една наша позната македонска поп ѕвезда која досега се покажала и докажала. Станува збор за Ристе Тевдовски, некогаш дел од групата "Ариа", а денес познат и успешен поп пеач кој има доста хитови позади себе. Нашата екипа се напи едно утринско кафе со Ристе и што тој кажа за нашата рубрика "На кафе со..." прочитајте во продолжение. Музика24: Ти благодараме што ја прифати нашата покана за кафе. Кажи ни како си, како се чувствуваш во ова студено јануарско утро? Ристе: Супер сум, иако обично…

На кафе со… Зои Блаж

На само десетина изминати дена од Новата ни година, нашата екипа која секогаш неуморно ве известува со младата Зои Блаж се сретна во едно од скопските кафулиња. И иако надвор е понекогаш грчевито ладно, сепак, со топло кафе кое го има во многу варијанти е секогаш полесно. Музика24: Kако си, како се чувствуваш во ова студено јануарско утро, на само десетина дена само по Нова Година? Зои Блаж: Одлично се чувствувам... Се радувам што стартуваше Новата Година и го обожавам утринското јануарско студено кафе, не ми пречи што…

На кафе со… Игор Шарески

Во едно од новогодишните утра нашата екипа беше почестена од кафе со еден од нашите поп изведувачи на македонската музичка сцена, Игор Шарески. Тој е млад, досега докажан со неколку хитови зад себе. Со него поразговаравме за утринското започнување на денот, секојдневните обврски и секако за конзумирањето на кафето. Музика24: Кажи ни како се чувствуваш наутро откако ќе се разбудиш, на што прво помислуваш? Игор: Обично денот ми започнува со доручек, или со некој освежителен пијалок (вода или цеден портокал), а кафето го…

На кафе со… Јоце Панов

И не треба нешто посебно да ви го претставуваме, тој е од Штип, од градот под Исарот, пее совршено и досега има добиено награди и награди... им нема број! Само ќе ви ја споменеме неговата препознатлива "Ти пеам песна", песна што ја има препеано и Влатко Лозановски. Зад себе има премногу хитови меѓукои слободно може да ги споменеме: "Љубовна религија", "Ивана", "Огнени печати" песна по која е наречен новиот негов албум, и... многу други. Екипата на Музика24 помина еден ден, едно попладневно кафе - муабет со Јоце и еве што се…

На кафе со… Александар Тарабунов

Нашиот соговорник за прв пат се појави на Идол, кој му ги отвори сите врати на музички план. Неколку пати настапи на "Макфест" и испеја одлични композици кои придонеа неговата кариера секогаш да се движи во нагорна линија. Последното нешто, сеуште актуелно е хитот "Овие денови" и веќе погодивте дека станува збор за Александар Тарабунов – Тара Музика24: Ти благодариме што ја прифати поканата за кафе... Кажи ни како се чувствуваш наутро, на што прво помислуваш откако ќе се разбудиш? Тара: Ви благодарам. Се будам обично…

На кафе со… Горан Спасовски – Шојка (Стар Радио)

Некогаш беше само водител и DJ, а денес и сопственик на музичко интернет радио станица и уредник на истото. И ден денес кога ќе го посетите и слушате негото интернет Стар радио, ќе можете да го слушнете него и неговиот глас во полноќните часови кога тој ги уредува и води емисиите. Иако е студено, ние едвај го извадивме од работните простории и седнавме во едно од скопските кафулиња да поразговараме со Горан Спасовски - Шојка. Музика24: Здраво Горан, како си, како се чувствуваш во ова студено декемвриско утро? Горан: …

На кафе со… Илија Ќосевски

Музика24: Се наоѓаме во еден од најубавите локали во Штип. До мене имам прекрасен соговорник, кој е талентиран и успешен и кој добро плива во музичките води. Тој е пејач и композитор и како таков е редовно присутен на нашиот фестивал за забавни мелодии "Макфест". Има прекрасни балади, а мене лично најмногу ми се допаѓа песната  "Милион причини".  Ние сега можеме да зборуваме со него на милион теми, затоа што тој е премногу љубезен, не му претставуваше никаков проблем во ова ладно утро да се напие кафе со нас и да одговори на…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com