Промо

Тончи Хуљиќ ќе Ве насмее со новата дуетска божиќна песна (Фото+Видео)

Тончи Хуљиќ, еден од најпознатите композитори и музичари во регионот сними дуетска божиќна песна. Тој заедно со Марко Тоља ја остварија својата прва заедничка соработка во веселата празнична песна „Од Божиќ до Божиќ“. Автори на песната се брачниот пар Вјекослава и Тончи Хуљиќ. Вјекослава го напиша текстот, а Тончи музиката за оваа божиќна песна. Оваа необична весела божиќна песна е всушност „пресметка“ на Хуљиќ со љубителите на свинг-музиката. „Секој Божиќ, Синатра, Бубле и остатокот од свинг-тимот започнуваат да ме…

24 Промо: „Got Me Feeling“ – Галоски (Видео)

Како што веќе најавивме, водечкиот македонски DJ и продуцент Галоски, на 20-ти ноември и официјално ја промовираше новата песна „Got Me Feeling“. Новото дело на Галоски е веќе достапно на You Tube, Spotify, Amazon Music, Deezer, сервисите на Apple итн. Галоски како и секогаш можеше да смета на своите колеги од светот како Oliver Heldens, Afrojack, Fedde Le Grand и други кои го подржаа и овој пат. Новата трака иако во тој момент не беше објавена доби највисок рејтинг од престижниот Billboard.…

Никола Зацески го промовираше својот прв сингл “Срцето мое тука чука” (Видео)

Неколку месеци траеја подготовките за реализацијата на првиот поп сингл на Никола Зацески, кој дипломирал на музичката академија во Скопје, отсек соло пеење. Пријателите, но и критичарите, го знаат и како „волшебниот глас“. Досега аматерски сними неколку свои изведби на познати македонски хитови, како „Велигден“ и „Километри“, но за првиот самостоен проект собра врвна екипа на професионалци од Македонија и од Австралија, каде што живее веќе две години. Песната се снимаше во студиото „ХЛ Момироски“, за музиката и за…

Објавен првиот сингл од новиот албум на Влатко Стефановски (Видео)

Влатко Стефановски и Кроација рекордс денеска ја промовираа „Огледало”, првата песна од новиот албум на Стефановски. Албумот „Taftalidze shuffle” e во издание на престижната Кроација рекордс, a во продажба ќе излезе на 20-ти ноември. Албумот го доби името по населбата во која живее Влатко. Како што е познато тој со своето семејство живее во Тафталиџе со децении. Во рамките на неговиот дом, Стефановски го смести и неговото тонско студио „Езотерија” во кое е сниман и овој албум. https://www.youtube.com/watch?v=f21lVGtLaas

„Нокаут“ го промовираа спотот за победничката песна на „Макфест“ (ВИДЕО)

„Нокаут“ денеска пред медиумите и јавноста го промовираа спотот за нивната песна „Сакам да живеам“, со која победија на овогодинешниот „Макфест“. https://youtu.be/IYoHUv3E7jk – „ Работевме активно на неколку интересни новини за бендот. Се надеваме дека успеваме на најдобар можен начин да ги пренесеме емоциите кои ги носи самата песна.“ - изјави Пере. Текстот за „Сакам да живеам“ го напиша Огнен Неделковски, музиката е на неговиот син Филип Неделковски, а за аранжманот се погрижи Дарко Димтиров. Режијата  е на Јован…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com