Промо

Објавена нова Божикна каланда „Христос се раѓат, на светот радост!” (Фото+Видео)

Во прекрасните предели на Галичник и во манастирските одаи на Бигорската Обител, со благослов на епископот Антаниски Партениј, а во соработка со здружението „Бадникови поворки“, се подготвуваше уште еден видео запис за новата Божикна каланда „Христос се раѓат, на светот радост!”. Оваа музичка творба потекнува од широките балкански простори од времето на Ромејското Царство, Византија и се пеела меѓу мијачкото население, заради што и сегашната верзија е отпеана токму на познатиот мијачки дијалект. Нејзиниот народен мелос,…

ЗА УБАВ ПОЧЕТОК НА 2021: „Фрајле“ ја преработија „Једина“ од Здравко Чолиќ (Видео)

Нова година, нова преработка и тоа на човекот во кој се сите 4 заљубени, неповторливот Здравко Чолиќ. Легендарната „Једина“ доби ново руво, овој пат од 4 жени. "Многу го сакаме Здравко Чолиќ, поточно заљубени сме во него. Песната „Једина“ е голем хит и наговестува дека работиме на нови преработки. Албумот „Обрадуј ме“ не инспирираше да работиме уште, па 2021 ја почнуваме со новини“, велат „Фрајле“. Марија, Наташа, Јелена и Невена со албумот „Обрадуј ме“ одбележаа 10 години кариера, а сега оваа приказна добива…

Дино Мерлин на Нова година го промовираше дуетот со Сенида (ВИДЕО)

Само два месеци по освојувањето на регионалната сцена со долгоочекуваниот сингл и спот „Ми“, сараевскиот музички волшебник, Дино Мерлин, влегува во новата година со музичка сензација. За време на синоќешниот онлајн пречек на 2021-ва година, тој го претстави дуетот со Сенида, „Dođi“. За помалку од дванаесет часа од објавата на песната, таа веќе има над 300 илјади прегледи и веќе е во тренд на YouTube. Нема сомнение дека „Dođi“ ќе го повтори радио и Интернет успехот на хитот „Ми“, кој е прегледан скоро 14 милиони пати на…

Тијана ја преработи „Шта то беше љубав“ од Оливер Драгојевиќ (Видео)

Популарното српско радио - Радио С, денеска ја објави преработката на познатата песна „Шта то беше љубав“ од Оливер Драгојевиќ, во изведба на Тијана Дапчевиќ. Преработката е дел од проектот „Ѕвезде певају ѕвезде, нов екс-ју звук“, кое ова радио го работи веќе неколку години. „Ова е една од најубавите и најскапите песни на Оливер. Таа е исто така една од моите десет омилени домашни песни. Патем, не знаев и се срамам од тоа што  не знаев, а пред неколку дена дознав дека оваа песна ја напишале Марина Туцаковиќ и Александар…

24 Промо: Андријана Јаневска – „Летај“ (Видео)

Пејачката Андријана Јаневска за крај на 2020-та година, пред само неколку дена ја промовираше песната „Летај“, чии е целосен автор. Песната е снимена во студио "Гиновски", а за потребите на истата Андијана ја отсвире виолината, додека Драган Гиновски ја отсвире соло гитарата „Песната е посветена на мојата мајка Нада, која за жал физички не е повеќе до мене, но секојдневно е присутна во мојот живот. Оваа година беше тешка за сите, но најтешко им беше на оние кои останаа без своите најмили. Тие се нашите бели птици, сакани…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com