Промо

“Сине” нова песна и видеоспот на Драган Величковски – Тајзи (Видео)

Денес на официјалниот YouTube канал, познатиот македонски артист Тајзи ја промовираше најновата песна "Сине", а воедно и видеоспотот за истата. Како што открива Тајзи за музичкиот портал Музика24, овој проект за него претставува круна на неговата десетгодишна кариера, а како што и самиот тој вели, последните спотови во режија на се популарниот македонски режисер Даниел Јовески изгледаат навистина светски. Песната "Сине" е дело на еден од најдобрите македонски продуценти, Лазар Цветсковски, кој се погрижи за музичкиот дел,…

Групата “Баклава“ го промовираше новиот албум

По неколку години создавање конечно излегува четвриот албум на групата “Баклава“. Јубилеен со своите четири страни. Богат со 13 песни, огромна екипа, различни жанрови и е вртење на сосема нова страница. „Создадовме светска музика. Вложивме многу. И мака и љубов. Сметаме дека е ова најдобриот албум што сме го направиле до сега, и сме многу благодарни на сите што го градеа со нас, и сите што го поддржуваа на било каков начин. Ова ремек-дело е наше дете. Без разлика дали тоа ќе ви биде смешно или раздразливо, ние го сметаме…

Виктор Апостоловски го промовираше видеоспотот за најновата песна “Дај” (Фото+Видео)

Во текот на вчерашниот ден, познатиот македонски пејач Виктор Апостоловски го промовираше видеоспотот за најновата песна "Дај". Оваа песна е комплетно авторско дело на Виктор, а видеоспотот го реализираше самиот тој и неговата VA Records во Робевски Luxury apartments. Промовирајќи ја најновата песна и видео спот, Виктор на социјалните мрежи напиша: "Не зјапајте... Слушајте го текстот и секако коментирајте и споделете! Огромна благодарност до Карија Илиоска за соработката и професионалноста!", напиша пејачот на…

Запознајте ја Ayana (синооката убавица) првиот женски артист на “Урбан Рекордс” (Фото+Видео)

Префинето и со стил кој плени со својата природна убавина, шарм и моќен вокал... Запознајте ја деветнаесетгодишната талентирана Ayana, првиот женски артист во "Урбан Рекордс", новото музичко име кое што веруваме ќе прозвучи надалеку. Продукцијата која преферира модерен саунд ни ја представува Ayana во еден нов стил кој не е секојдневен за женските артисти од нашата земја. Песната "Не ме моли" за која музиката и текстот се на самата Ayana е во трап, РнБ стил. Аранжманот и мастерингот е на Иван Јованов - Ивајо, додека пак…

Јутуберите GP и Стефонатор со песна Ви посакуваат Среќна нова година (Видео)

Насекаде владее предновогодишната атмосфера, еуфорија и секаде некој некаде брза да купи подарок за саканата личност, пријател, другарка или познаник. Без брзање и речиси во 3 минути, познатите македонски јутубери GP (Џи-Пи) и Стефонатор Ви посакуваат Среќна нова година. Тие вчера вечер на своите YouTube канали ја промовираа најновата и втора заедничка по ред песна "Нова година". Песната е компетно дело на Марко Маринковиќ - Слаткаристика, додека пак аранжманот и мастерингот се дело на Иван Јованов - Ивајо. Со самата…