Промо

Промоција на Музика24: Next Time го промовираат новиот спот (Видео)

Неодамна пишувавме дека групата Next Time снимаат спот за истоимената песна, тие истото и многу повеќе ексклузивно ни го открија во серијалот новогодишни анкети кои што имавте можност секој ден да ги читате на Музика24. Вечерва тие на својата фан група премиерно го пуштија дологото најавувано видео во режија на Томато продукција. Инаку песната "Next Time" е песна од нивниот втор албум. Во продолжение погледнете го спотот... https://www.youtube.com/watch?v=cTuH-30OvSE Подготви: Елена Крагуеска

24 Промо: Стефан Вујовиќ на Музика24 го промовира најновиот спот “Моја вило” (Видео)

Вечерва на Музика24 премиерно го промовираме најновиот спот на младиот поп пеач од Србија Стефан Вујовиќ, за кој веќе пишувавме и направиме интервју, кое што секако можете да го прочитате на нашиот портал во секцијата 24 Интервјуа. Тој како што вели во интервјуто, оваа песна "Моја вило" ја посветува на својата мајка која за жал пред неколку месеци одеднаш починала. Балада со многу емоции во неа, ако веќе не го видовте спотот тоа направете го токму тука, на Музика24. https://www.youtube.com/watch?v=ZSIhOOrD6xw Подготви:…

Аце НЛ сака само квалитетна роба (Видео)

Аце НЛ член на Токсикологија промовира нов видео спот. Станува збор за "Квалитетна роба", одлично спакувано видео парче во кое што учество земаат околу 80 негови блиски пријатели и соработници, меѓу кои можеме да ги споменеме Сара Марковска овогодинешната победничка на "Макфест", Слаткаристика... и многу други. Видеото е снимено на неколку локации и тоа во спортскиот центар "Ново Лисиче" и во Мезе Бар "Сопотско". Текстот за оваа песна е дело на Аце НЛ, додека пак за аранжманот беше задолжен Марко Наумовски ММ. Зад видеото…

24 Промо: Маестро – “Се уште не е крај” (Аудио)

Штипскиот рапер Маестро инспириран од секојдневието во етер со тврда порака до слушателите. Типично рап парче со многу оптимизам кон суровата реалност со типичен наслов "Се уште не е крај". Секојдневните лаги за Маестро не се причина за запирање на патот кон успехот. Траката е продуцирана од Виктор Станнојков и снимена во Пулс Продукција во која Маестро со помош на неговите лирички способности се потрудил траката да звучи многу подобро од нејзиниот квалитет, а тоа е она што ние раперите го почитуваме. Па уживајте во…

По одлично снимените ковери на YouTube, со песна и видео спот – Стефан Вујовиќ ново музичко име во Србија (Видео)

Кој вели дека на Балканот нема теленти, навистина многу се прелажал. Веќе пишувавме за снимени ковери од наши македонски изведувачи, денес, ќе посветиме малку простор за еден млад дечко кој што својата кариера што туку ја започнува на српската музичка сцена. По неколкуте ковери кои ги има малтене совршено отпеани, тој ja сними својата трета песна и втор видео спот, кој ексклузивно ќе го промовираме ние Музика24 во Македонија. Станува збор за Стефан Вујовиќ млад српски пејач со кој кога разговаравме и се договаравме само…