Светска

Џенифер Лопез и Малума во нова романтична комедија (ВИДЕО)

Светски познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез во 2021 година ќе се појави во три филма. Првиот е романтичната комедија „Marry Me“, каде освен како актерка се јавува и како продуцент на филмот. Главните улоги во „Marry Me“ покрај Лопез се латино ѕвездата Малума и холивудскиот актер Овен Вилсон. Дејствието на филмот ја следи позната пејачка (Џеј Ло) која требаше да се омажи за подеднакво славен музичар (Mалума) пред многу фанови, но неколку моменти пред да го каже судбоносното да, дознава дека тој бил неверен и решава…

Објавен трејлерот за филмот посветен на Били Холидеј

Филм за легендарната пејачка Били Холидеј пристигнува на платформата Хулу. Екранизацијата наречена „Соединетите држави против Били Холидеј“ ја режираше Ли Даниелс, а главната улога ја имаше Андра Деј. Според соопштението за медиумите, филмот „непогрешливо го претставува комплицираниот, незапирлив живот на иконата“. Филмот е напишан од Сузан-Лори Паркс, а во него играат и Треванте Родос, Наташа Лион, Герет Хедланд, Тајлер Џејмс Вилијамс и други. - „Без разлика дали сте нови во приказната за наследството на Били Холидеј или…

Карди Би ја доби својата прва главна улога во филм

Светски познатата рап артистика Карди Би ја доби својата прва главна улога во филм. Како што соопшти продукцијата Parmount pictures, Карди ќе ја игра улогата на Амбер во филмот „Assisted living“. Дејствието на филмот се одвива околу Амбер која игра измамник во бегство од законот и нејзините соучесници. По еден погрешен чекор Амбер се маскира во постара жена и се крие во старечкиот дом на нејзината баба. Сценариото за филмот е на Kay Oyegun. Продуценти се Temple Hill и Stephen Love а сеуште нема договор со режисер. Ова не…

„Нетфликс“ подготвува специјален документарец за Елтон Џон

Сер Елтон Џон беше тема на еден од најдобрите филмови во 2019 година, кога Тарон Егертон го глумеше во биографскиот филм „Рокетмен“, а сега е потврдено дека 73-годишната музичка легенда ќе им овозможи на обожавателите уште подлабок увид во неговиот живот со нов документарен филм. Документарецот „Столбовите на Херкулес“, насловен по средното име на Елтон, Херкулес, ќе вклучува многу од деловите што изостанаа во филмот биографија. Весникот „Сан“ во колумната „Бизарно“ пишува дека документарецот ќе опфати настани од 1970-те…

Освен кралица на поп музиката, Мадона е и кралица на хуманоста

Кралицата на поп музиката Мадона, неодамна повторно отпатува за Кенија, каде заедно со својата непрофитна организација „Raising Malawi“ ги посети децата во домовите. Како што може да се види на нејзиниот Инстаграм профил, таа е повеќе од една недела заедно со децата во Кенија. Претходно таа донираше пари за основање на училишта, библиотеки, болници, а сега го отвори и студиото за танци „Madame X Dance Studio“, со цел да им помогне на девојчињата и момчињата без родители да работат на себе си и да ги развиваат своите…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com