Светска

“Stay” личен и емотивен спот на Ријана

Гола во када, Ријана се обидува да ги изрази емоциите кои со себе ги носи песната "Stay". "Воглавно цело време сум во када. Песната е многу лична и емотивна. Тоа е како да раскажувате приказна, а ако сакате да покажете како се чувствувате тоа мора да биде силно и автентично", изјави пејачката од Барбадос. Погледнете го спотот во продолжение и проценете дали успеала во тоа. https://www.youtube.com/watch?v=JF8BRvqGCNs Подготви: Редакција на Музика24

Лејди Гага ги откажа сите концерти?!

Амариканската пејачка Лејди Гага ги откажа преостнатите концерти од својата турнеја "Born this way ball", бидејќи мора да биде подложена на операција на колк. "За жал, Лејди Гага има оштетен десен колк и мора на операција. Поради тоа го откажа остатокот од турнејата", објави нејзиниот промотор "Live Nation". Откажани се 20 концерти од завршниот дел од нејзината светска турнеја која што започна во април 2012-та година. Досега одржа 80 концерти низ целиот свет, заработувајќи од нив 160 милиони американски долари само од…

“Burning Desire” нов видео спот на Лана Дел Реј

Лана Дел Реј го објави видеозаписот за баладата "Burning Desire". Спотот е соработка меѓу 26-годишната пејачка и луксузниот бренд за автомобили Jaguar. Во видеото, Лана пее во празна просторија, додека во позадина се прикажани снимки од новиот спортски автомобил на компанијата. "Burning Desire" е дел од второто издание на музичкиот албум на Лана, "Born to Die: The Paradise Edition". Подготви: Редакција на Музика24

Џастин Тимберлејк промовираше нов видео спот (Видео)

Тимберлејк вчера го промовираше својот нов спот за песната "Suit & Tie" По 7 години пауза од музиката, ова е негов прв сингл со кој планира да се врати на сцената. Костумот кој го носи Џастин во спотот е од Том Форд. Нели е сладок! https://www.youtube.com/watch?v=IsUsVbTj2AY Подготви: Редакција на Музика24

Брајан Адамс на 53 години доби втора ќерка

Популарниот пејач Брајан Адамс кој има 53 години на почетокот на оваа седмица ја добил својата втора ќерка. Девојчето родено во Лондон добило име Лула Росилеа, што во жаргонски превод значи шолја чај. Оваа вест музичарот ја објавил на Фејсбук. Канадскиот автор е во брак со Алисија Грималди и веќе ја има двегодишната ќерка Мирабела Бани. Необичното име девојчето го добила според празникот на кој е родена, Велики Петок. Новиот член на семејството Адамс ја продолжил традицијата, па и малата Лула добила несекојдневно име…

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0