Светска

Бијонсе со нокти од 300 евра?!

По повод новата турнеја "Mrs. Carter Show", која започнува наскоро, Бијонсе направила фотосесија во која позира облечена како кралица со златни долги нокти и круна на главата. На фотографиите највпечатливи се ноктите кои чинат околу 300 евра. Нив ги дизајнирала мејк-ап артистката Холи Силиус заедно со дизајнерката на накит Хана Варнер. Овие две креативни дами, исто така, имаат соработувано и со Ријана. Инаку, Бијонсе после цели три години повторно стартува со светска турнеја. Своето ново шоу најпрвин ќе и го претстави на…

Се снима документарен филм за некогашната тинејџ музичка атракција “Backstreet Boys”

Режисерот Сивен Кијак подготвува долгометражен документарец за една од најпопуларните машки групи "Backstreet Boys". Филмот зборува за животот на членовите на групата, од нивните детски денови до нивното здружување во групата. Документарецот треба да биде подготвен до крајот на оваа година. "Backstreet Boys" продаде 130 милиони примероци од албумите во врвот на својата кариера што ги вброи во топ 30 светски музички групи. Групата има и понатаму голема популарност во Јапонија, Латинска Америка, Германија, Англија и САД.…

Уапсен Украинецот кој се појави на сцената во текот на доделувањето на “Греми” наградите

Мажот кој се појави на сцената додека американската пејачка Адел ја примаше наградата "Греми" во неделата навечер е уапсен и ќе му се суди. Се работи за украинскиот ТВ водител, Виталиј Седиуку кој успеал да влезе на церемонијата без билет. Тој прошета по црвениот килим и седна до Џастин Тимберлејк и Џесика Бел. Тоа место беше наменето за Адамо Ливине од групата Maroon 5. Кога Адел појде да ја преземе нејзината награда, Седиук дојде на сцената и рече "Чест е да се прими ваква награда. Те сакам Адел". Пејачката и актерка…

На Греми наградите Ријана со провиден фустан

По Џенифер Лопез, вчера вечер на доделувањето на Grammy Awards наградите и Ријана не ги испочитува организаторите и нивните забрани. Ријана се појави во долг црвен фустан кој беше провиден и кој го носеше без градник на себе и се разбира под материјалот јасно се гледаа нејзините гради. Таа цела вечер била со својот дечко Крис Браун, а на сцената настапила со Стинг, Бруно Марс и со синот на Боб Марли. Подготви: Александра Блажевска

Џенифер Лопез се “разголи” на Греми

И иако организаторите на овогодинешното доделување на Греми награди, пред извезно време забранија и им назначија на учесниците дека не треба да се појавуваат во провокативни тоалети, односно да не ги откриваат своите делови од телото, сепак Џенифер Лопез или не ја имаше слушнато оваа забрана или вчера вечер сакаше да биде (во што и успеа) најпосакуваната и најгледната од сите присутни. Таа во фустан на дизајнерот Антони Вакарело привлече огромно внимание во Лос Анџелес, успеа да ги заобиколи правилата и од својот секси…