Светска

Верувале или не… “Гангнам стајл” откако стана позната, стана и дуетска песна!? (Видео)

Да, вистина е! Откако сега познатиот PSY ја извади првата верзија на "Гангнам стајл", тој со неговата колешка Хјуана (која се појавува во светски позната верзија на спотот) ја снимаа песната и за истата за брзо извадија и видео спот. Втората верзија на видео спотот е снимана во студиски услови, а која е разликата, тоа оставаме на вас, сепак вака или онака, "Гангнам стајл" си е "Гангнам стајл"! https://www.youtube.com/watch?v=wcLNteez3c4 https://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0 Подготви: Елена Крагуеска

Популарниот PSY со милијарда прегледи на “Gangnam style”

Како што предвидуваа некои таканаречени пророштва, кои денес за среќа не се остварија, денес не беше крајот на светот тука сме сите здрави и живи, но затоа пак познатиот PSY со својот заразен "Gangnam style" дојде до милијарда прегледи на музичкиот интернет канал YouTube. Светските медиуми уште кон крајот на ноември пишуваа дека овој спот го надмина огромниот хит на Џастин Бибер "Baby" кој во тоа време беше најгледаното видео во историјата на овој музички канал. Како и да е, заразната игра и гангам стајлот не ги одмина ни…

Ријана и Крис повторно не се заедно

Иако веќе цела година се зборува за нивното смирување (Ријана и Крис Браун), на интернет се појавија заеднички интимни фотографии од парот. Но и покрај тоа, во вторникот на Истиграм Ријана на својот Твитер профил објави фотографија со порака која ги разбранува фановите и останатата јавност дека парот повторно прекинал. "Да се биде сам е грозно. Сега можам да правам сè што ќе посакам", напишала пејачката на профилот. Воедно таа на своите обожаватели им заблагодарила што постојано се со неа и ја поддржуваат што и да…

Бијонсе побогата за 50 милиони долари, а кој не би сакал

Американската поп дива, потпишала договор со компанијата "Пепси" вреден 50 милиони долари! Бијонсе ќе настапи на полувремето од спектаклот "Супер топка" во фебруари 2013-та година.  Таа потпиша повеќе годишен договор со "Пепси", истовремено ќе биде амбасадорка на брендот и ќе се појавува во новата "Пепси" реклама која ќе биде прикажана во текот на "Супер топка". А исто така нејзиниот лик ќе се појави на ограничени број на лименки на Пепси. "Пепси подржува креативност и разбира дека денешните уметници се повеќе и повеќе…