Светска

Таткото на Ејми Вајнхаус открива: Во новиот филм ќе ја раскажеме вистината

Познатата пејачка Ејми Вајнхаус имаше само 27 години кога почина во јули 2011, а нејзиниот татко сака да го задржи сеќавањето на неговата ќерка преку новиот филмски хит. Нејзиното семејство потврди дека филмот е во рана фаза на подготовка. Иако снимањето требаше да започне лани, дури сега има конкретни активности на проектот што во киносалите треба да пристигне за две години. "Навистина очекувам фановите да ја запознаат повторно, онаква каква што беше навистина. Таа ги сакаше луѓето и тие ја сакаа. Вистинска, позитивна…

До крајот на годината “АББА” со нова музика

Две години откако најави враќање на музичката сцена, легендарната шведска четворка "АББА" конечно планира да издаде нова музика во текот на оваа година. Ова го објави еден од членовите на групата Бјерн Улвеус, откривајќи дека "некаде после летото" треба да излезат две песни, насловени "I still have faith in you" и "Don’t shot me down". "Новата музика доаѓа оваа година. Претпоставувам некаде после летото. Но, не можам да кажам со сигурност", изјави Улвеус. Во 2018, групата објави дека планира да издаде нов материјал, 35…

“Guns N’ Roses” објавуваат сликовница за деца

Рок-групата "Guns N' Roses" објавува сликовница за деца, инспирирана од една од нивните најпознати песни "Sweet Child of Mine“ oд 1988 година. Дел од проектот е и писателот Џејмс Патерсон. "Како вечен обожавател на групата, јас сум возбуден што работам со нив и што ја оживеав познатата песна низ слики и приказна. Сликовницата ја слави љубовта и музиката и како се тоа го разубавува животот на најубав можен начин", изјави Патерсон. Приказната "Слатко мое дете" е за Наталија и Маја – ќерка и внука на менаџерот на групата…

Кејти Пери покажа колку е прекрасна една жена кога е во подмината бременост (Фото+Видео)

Неодамна американската пејачка Кејти Пери го објави спотот за својата нова песна "Daisies". Како што самата таа вели, со оваа нова песна и видеоспот сака да покаже колку всушност прекрасно изгледа една жена кога е во подмината бременост. Кејти во видеоспотот носи бел долг фустан со наметка, на кој што се гледа и нејзиното трудничко стомаче. "Ја напишав оваа песна пред неколку месеци како повик да останеме на патот што сме си го одредиле себеси, без разлика на тоа што мислат другите", порача Кејти. Инаку, познатата…

Гитарата “martin-d18e” на Курт Кобејн на аукција со почетна цена од еден милион долари

Гитарата на Курт Кобејн на која свиреше на акустичниот концерт од серијата "MTV Unplugged" ќе се продава на аукција по почетна цена од еден милион долари. Анплагд концертот на "Nirvana" се одржа во ноември 1993 година, пет месеци пред Кобејн да се самоубие. Гитарата "мартин Д-18Е" од 1959 година ќе биде меѓу највредните експонати што ќе бидат понудени на аукцијата во Беверли Хилс во јуни. "Горди сме што можеме да ја понудиме оваа историска гитара на Курт Кобејн од неговиот легендарен настап со "Nirvana" на "MTV…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com