Светска

Леди Гага се пофали со новото момче (Фото)

Светската музичка ѕвезда Леди Гага е повторно заљубена. Популарната пејачка и актерка веќе еден месец е во врска со инвеститорот Мајкл Полански. Шпекулациите на медиумите ги потврди самата Леди Гага со објавување на фотографија со новото момче на Инстаграм. Гага на фотката може да се види како седи во скутот на Мајкл. Мајкл инаку е еден од основачите на Фондацијата Паркер која финансиски помага во лекувањето на заболените од рак. https://www.instagram.com/p/B8HwxhuFmQg/

Велика Британија издаде монета во чест на рок-групата “Квин” (Фото)

Британската кралска ковачница издаде метална паричка во чест на покојниот Фреди Меркјури и другите членови на рок-групата "Квин". "Ова е еден "кој би рекол" момент. Имаме монета од пет фунти изработена од Кралската ковачница", рече гитаристот Брајан Меј. "На едната страна е The Queen, кралицата Елизабета, а на другата Queen. Тоа никогаш досега не се случило", додаде тој. Сите британски монети и банкноти го содржат лицето на монархот. Монетата е издадена во златна и сребрена варијанта, цената варира од 13 фунти за…

Били Ејлиш ќе ја пее насловната песна за најновиот “Џејмс Бонд”

Били Ејлиш ќе ја изведе тематската песна за новиот филм за британскиот таен агент Џејмс Бонд, насловен "No time to Die" ("Нема време за умирање"), објавија продуцентите на филмот. 18-годишната Били, којашто е номинирана за наградата "Греми", е најмладиот уметник/изведувач што досега напишал и снимил насловна нумера за серијалот филмови за славниот агент 007. Иако пред еден месец наполни 18 години, Били веќе е сопственичка на албум број 1 на многу топ-листи. Таа е најмладиот изведувач со четири номинации за "Греми". Филмот…

Дуетот на Ед Ширан и Џастин Бибер на врвот на топ листите

Ед Ширан и Џастин Бибер се број еден со нивниот сингл "I Don’t Care". Возбудливата поп-песна собра 123.825 комбинирани продажби кога беше преземена 22.000 пати и проследена 13 милиони пати, соопшти "Official Charts", британска професионална организација што составува официјални топ-листи на синглови, албуми, музички спотови, преземања од интернет во Велика Британија. Сепак, дуото не успеа да го собори рекордот на Аријана Гранде за најпродаван сингл на годината. Нејзината песна "7 Rings" забележа 126.240 комбинирани…

Раперот 50 Cent му го остварил сонот на својот син (Фото+Видео)

Раперот 50 Cent го израдувал својот син со прескап подарок. Неговиот син Џексон толку многу сака да си игра, што посакал цела продавница со играчки, бидејќи не можел да се одлучи која најмногу ја сака, но не се надевал дека желбата ќе му се исполни. Познатиот рапер платил 100.000 долари за продавницата за играчки на неколку часа да ја затвори својата врата за останатите купувачи за син му да може да си го одбере подарокот што го сака. https://www.instagram.com/p/B6U0OUwHM1V/?utm_source=ig_embed "Кога барав цела…