Во прв ред

Нема да има концерти на Вевчански карневал 2021

Општина Вевчани се откажува од организирање на концертите на 12- ти и 13- ти јануари за да се спречи масовно собирање поради пандемијатата со Ковид-19. Но, ниту некогаш се мешала, ниту има право да се меша, а најмалку да ја одлага прославата на Свети Василиј. - „Организацијата на поворките со Василичари е на Василичарските друштва Горно и Долно мало и тоа е нивно право но и обврска. Општина Вевчани нема право да се меша во тоа дали ќе има поворки на василичарските друштва, меѓутоа ќе се апелира да нема групно собирање,…

Новогодишен виртуелен концерт на „Last Expedition“ на 31-ви декември

Авалон продукција го најави својот новогодишен проект - виртуелен концерт на еден од најкултните македонски бендови на сите времиња - „Last Expedition“. Концертот ќе се емитува на Facebook страна на Авалон продукција на 31-ви декември, со почеток од 23:30 часот. „Иако 2020-та е веројатно најчудната и најпредизвикувачка година по сите параметри, особено за музичката индустрија, сепак веруваме дека ќе успееме да направиме барем малку да се почувствувате поразлично и да ја испратиме оваа година со музика и добар…

Новогодишни подароци за Вашите најмили само во MStore.mk (Фото)

Се ближат новогодишните и божиќни празници, а вие сеуште незнаете што и како да подарите на Вашите најмили? Ние ви нудиме едно многу интересно, практично и убаво решение. Неодамна на интернет просторот и социјалните мрежи се појави MStore.mk, Вашите вистински пријатели кои за Вас и Вашите најмили, Вашите соработници и пријатели нудат навистина одлични, несекојдневни, прекрасни и практични решенија и подароци. Сакате чаша со слика од Вашето внуче, Вашата внука или семејство? Додека го пиете Вашето кафе во текот на денот,…

MStore.mk – најдобра он-лајн продавница за се она што сакате да испечатите и мобилна галантерија (Фото)

Нашите пријатели и соработници од новата он-лајн продавница MStore.mk во пресред на новогодишните и божиќни празници ви нудат можност да ги изненадите вашите најблиски, вашите пријатели, роднини, или пак соработници и деловни партнери. Имено, тие во својот асортиман на производи за доста ниски новогодишни цени ви нудат принтање на персонализирани чаши со Ваша фотографија, текст или лого, маици, алумински шишиња (термоси), мауспади, бандана, сложувалки во најразлични димензии... и се она што Вие би посакале тие можат да го…

Бобан Милошески е модератор, а Галоски ќе има ексклузивен сет на Avalon Network Conference

Сопственикот на Авалон Продукција - Бобан Милошески ја има улогата на модератор на претстојната онлајн конференција “Live Music on life support, what now? која ќе се одржи на 12-ти декември. Со цел да се разработи проблематиката на концертната индустрија во 2020-та, Милошески ќе отвори повеќе теми за дискусија преку кои неговите колеги промотери, менаџери и артисти од регионот ќе имаат шанса да ја раскажат сопствената професионална битка, ќе дадат одговори и нивни согледувања за тоа како и колку коронавирусот ќе остави…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com