Во прв ред

Чаирскиот романтичар Владо Јаневски на ексклузивен концерт во Intermezzo Music Bar (Фото)

По незаборавната вечер со Павле Камилоски, Intermezzo Music Bar продолжува со исто темпо - гостување на врвна ѕвезда, а за убав повод. Овој пат во чест на празникот на дамите (8ми март) е закажан ексклузивниот концерт на чаирскиот романтичар, сопственикот на најубавите балади и човекот чиј глас никого не остава рамнодушен, единствениот Владо Јаневски. Настапот на неповторливиот Владо, кој деновиве е актуелен со одличната балада "Недостасуваш" е закажан за в недела, со почеток во 20 часот. Интересно е дека освен што…

Жељко Бебек на 28-ми и 29-ти март во Македонска филхармонија

Големо е задоволството денес да објавиме дека легендарниот Жељко Бебек со неговиот бенд ќе ни овозможи во навистина раритетниот простор на Македонската филхармонија, конечно да ги слушнеме во живо безвременските хитови од "Sanjao sam noćas da te nemam", "Sve će to o mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i šaš", "Selma", "Ima neka tajna veza", "Doživjeti stotu"..., потоа "Oprosti mi što te volim", "Laku noć, svirači"..., па се до актуелните песни од последниот албум на Бебек "Ono nesto nase" како "Ako volis ovu zenu",…

“Дивље јагоде” го промовираа новиот албум во Скопје (Фото)

И Скопје се најде меѓу поголемите градови во регионот, каде групата "Дивље јагоде" го промовираше својот нов 12-ти по ред албум, насловен "Jukebox", што го издаде "Кроација рекордс". Токму со него бендот одбележува 40 години успешна кариера. "За новиот албум "Jukebox" Зеле Липовача вели дека е мало чудо. Според него овој носач на звук е симбол на нивните почетоци, минливоста на времето, но и порака дека никогаш нема да ги заборават своите стари хитови и членови кои минале низ бендот. Па така, на овој носач на звук "Дивље…

Откажани утрешните концерти на “Фрајле” во Битола

Центарот за култура - Битола попладнево соопшти дека двата утрешни концерти на популарниот српски бенд "Фрајле" се откажуваат и презакажуваат за 3-ти април. "Почитувани, по денешната препорака на Владата да се откажат поголеми јавни собири до 6-ти март поради корона вирусот, концертите на "The Frajle" се откажуваат и презакажуваат за 3-ти април (петок)", објавија од Центарот за култура. Концертите беа закажани за утре 29-ти февруари, со почеток од 18 и 21 часот. За гостувањето на "Фрајле" во Битола имаше огромен…

Откажан и карневалот во Струмица

Почитувајќи го заклучокот на Владата и препораките на Министерството за здравство, Општина Струмица и Организацискиот одбор на карневалот ги откажуваат сите манифестации од програмата на "Струмичкиот карневал 2020", информираше попладнево на прес-конференција градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски. Додаде дека со откажувањето на карневалските манифестации се избегнува и најмалиот ризик за евентуално ширење на коронавирусот. "Општина Струмица континуирано ја следеше и понатаму ќе ја следи актуелната состојба и апелира…