Во прв ред

Аngels Cafe со збогатена програма за овој викенд

Тие едноставно не запираат. Пред само два дена ги пофаливме и веќе имаме причина, за да го направиме тоа повторно. Овој пат дружењето во Angels Cafe стартува од четврток. Студентите можат да одморат, речиси е викенд. Во продолжение ќе Ви ја најавиме збогатената неделна програма на нашето и Ваше омилено место. Четврток: STAND UP COMEDY SHOW – КОЈ СЕ СМЕЕ, ДОЛГО ЖИВЕЕ! Дојдете Бојан и Ефтим да Ви го продолжат животот... Петок: HIPHOP EARTHQUAKE – DJ IRIE SCRATCH Сабота: THE TEQUILA PARTY – DJ STEFANO – Промотивна…

Најголеми пофалби за Angels cafe

Само неколку дена пред настанот Ви ја најавивме неделната агенда на Вашето и наше омилено место.  Не се сомневам дека facebook профилите на сите присутни  се здобија со по најмалку една нова фотографија направена во прекрасната тамошна атмосфера, a највеќе ме радува што гостите не беа само штипјани. Во петокот DJ Mawrteen кој пред некое време заедно со гостинот од Америка, DJ Latin Prince ја направи најпосетената забава, овој пат, повторно, без многу труд успеа да не расположи со Hip Hop хитовите. Саботата...ех, тоа е…

Започнува “Гоце Фест 2013”

Како што пишува порталот Региони.мк, од утревечер 1-ви фебруари започнува 24-то издание на фестивалот за нови патриотски и родољубиви песни "Гоце Фест". Првата фестивалска вечер ќе се одржи во Крива Паланка на сцената во големата сала на Центарот за култура со почеток во 20 часот. "Фестивалот ќе биде со нови родољубиви и патриотски македонски песни со фолклорна мелоритмика и богато историско минато на македонскиот народ. Опејувањето ќе биде со теми поврзани со јубилеите и одбележувањата во 2013 година -110 години од…

Аngels Cafe гордо Ве поканува на маскарада

Изминатиот викенд во Angels cafe беше незаборавен. Во петокот К-105 покрај најголемите странски hiphop & RnB хитови ни понуди и многу македонска музика, а и ептен се направивме лом во саботата. Овој викенд ќе биде исто авантуристички. Ќе се прошетаме низ многу стилови на музиката, а можеби и низ времето преку убавата атмосфера. Ќе ви откриеме за што станува збор: Петок - HipHop DJ Mawrteen Сабота - Masqurade party - DJ Ivan G & DJ Vasile Недела - Shine На маскарадата можеби ќе се чувствувате ко херои,…

Северина доаѓа во Скопје!

Во организација на Т.А. "Гуливер Милс", познатата хрватска поп пеачка која што изминатиот период е позната по разноразните случувања на приватен план, доаѓа во Скопје. Таа на 13-ти април ќе одржи свој концерт во арената "Борис Трајковски" со кој воедно ќе го претстави својот нов албум "Добродошао у клуб". Северина најавува спектакуларно шоу во четири чина, со 28 нови и стари песни, некои од нив во сосема нови аранжмани. Ќе ја следи тим од 45 луѓе, меѓу кои нејзиниот бенд, многу танчери и комплетен тим од стилисти и…