Covers

“Скандал састаф” со нов кавер и најава за жешко музичко лето (Видео+Фото)

Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот и популарен "Скандал састаф" повторно се активира и се враќа со одличните и незаборавни ноќни забави, свирки и настапи низ Македонија, кои и ден денес се прераскажуваат. По тој повод, тие подготвија кавер верзија на неколку познати екс ју песни, кои веруваме сите добро ги знаете. https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=V2ftxQOc3WU&fbclid=IwAR1fsSiXEL57za8_g93dPp8ZB9Asn3YYIYcv-538HN_zU7xb3McH9bdbXF8 "Спотот за кавер песните е снимен во "Дома продукција"…

Позната турска пејачка со одлична изведба на македонската народна песна “Елено ќерко” (Видео)

Деновиве беше промовирана нова верзија на песната "Елено ќерко’’ која ја изведува турската пејачка Gül Özgüner Altın на аранжман на младиот басист Иван Кукиќ, син на познатиот музички пар од Струмица Ленче и Горан Кукиќ. Музиката и видеото со настапот на Иван, се снимени во студиото "202" во Струмица, додека гласовите и видеото турската пејачка Алтин ги има снимено во студио во Турција. „Соработката за снимање на ова стара македонска песна излезе случајно. Јас и Ѓул сме пријатели на Инстаграм и одвреме-навреме се…

2Be го преработија големиот македонски хит „На Велигден“ (Видео)

Момците од „2Be“ направија преработка на најголемиот хит кој постојано се врти на радиостаниците пред големиот христијански празник. „На Велигден“ е нивниот нов кавер, снимен во домашна атмосфера, а Љупче, Тино и Синиша имаат само една порака - во здравје да го дочекаме Велигден. Ова музичко трио веќе неколку години ја освојува јавноста со уникатните преработки на домашни и странски познати песни, а истите може да ги слушнете на нивниот Јутјуб канал. Тие ни откриваат дека изминатиов период работат на нивна авторска музика…

24 Cover: Дац и Александар Митевски – „Вакцина“ (Видео)

Популарното дуо Дац и Александар, вчера промовираа комичен кавер на песната „Марина“ од Роко Граната. Текстот е на Александар Митевски и Драган Спасов. Во придружба се дувачкиот состав „Брастет“, Војче Петрушев (армоник), Илија Филиповски (виолина) и Боби Јоргушески (пијано). "На денешен ден, 24 април лани, ја промовиравме „Корона чао“ и токму на годишнината од оваа песна ви подаруваме нова. „Вакцина“ е кавер на светски познатата „Марина“, во придружба на нашите музички пријатели, направена за добра забава. Верзијата е…

24 Cover: Огнен Здравковски – „Душо моја“ (Видео)

Младиот пејач Огнен Здравковски, по неколку месеци пауза објави кавер верзија на познатата песна „Душо моја“ од Кемал Монтено. Новиот аранжман и целото аудио го направи Александар Тарабунов, a делници на виолина отсвире неговата сестра Олгица Здравковска. "Драги мои, сите знаете изминатиов периодов ми се случи нешто што најмалце го очекував... Почина мојата најголема поддршка и идол, мојот вујко Зоран Џорлев... После неговата смрт направив подолга пауза, се повлеков, со пеењето и мојата кариера, но еве сега се решив да се…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com