Covers

На зајдисонце во Хрватска, Дамјан Пејчиновски и Roberto Tiranti со безвременска изведба на „Caruso“ (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски гитарист со светска слава Дамјан Пејчиновски, заедно со еден од најдобрите вокали во...
Covers

Фолк пејачката Елена Јовческа сними кавер верзија за хит песна од Драган Вучиќ (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, неодамна нашата позната македонска фолк пејачка Елена Јовческа сними...
Covers

Саксофонистот Горан Папаз го преработи хитот на Тоше Проески “Го молам ноќва небото“ (Аудио)

Muzika24
Познатиот македонски саксофонист Горан Папаз кој е познат по многубројните композиции кои се авторски, и...
Covers

Позната турска пејачка со одлична изведба на македонската народна песна “Елено ќерко” (Видео)

Muzika24
Деновиве беше промовирана нова верзија на песната “Елено ќерко’’ која ја изведува турската пејачка Gül...