Covers

24 Cover: Ангелина Божиновска – “Брод што тоне” (Тамара Тодевска)

Еден од најголемите фанови на македонската поп пејачка Тамара Тодевска, Ангелина Божиновска неодамна сними ковер за веќе популарната “Брод што тоне”, песна од овогодинешниот Скопски фестивал. Оваа песна по нејзината изведба на Скопски, стана голем хит на многу млади девојки и момци, а истата на многу топ листи се наоѓа на првото место. Како младата Ангелина ја отпеа оваа тешка балада, преслушајте и видете во продолжение.

http://youtu.be/8EOi6VW-xlQ

Подготви: Магдалена Атанасовска

Можеби ќе ве интересира: