Covers

24 COVER: Ангела Лавровска – „Еве ме пак“ (Видео)

19-годишната Ангела Лавровска од Битола пред неколку дена објави кавер за песната „Еве ме пак” од Александра Јанева. Таа претходно има снимено уште три кавери а пред неколку месеци беше дел од музичкото талент шоу „Заблескај“, каде стигна до самото финале.

Во продолжение слушнете ја кавер верзијата на „Еве ме пак“.

 

 

Можеби ќе ве интересира: