24 Cover: Огнен Здравковски – „Душо моја“ (Видео)

Младиот пејач Огнен Здравковски, по неколку месеци пауза објави кавер верзија на познатата песна „Душо моја“ од Кемал Монтено. Новиот аранжман и целото аудио го направи Александар Тарабунов, a делници на виолина отсвире неговата сестра Олгица Здравковска.

“Драги мои, сите знаете изминатиов периодов ми се случи нешто што најмалце го очекував… Почина мојата најголема поддршка и идол, мојот вујко Зоран Џорлев… После неговата смрт направив подолга пауза, се повлеков, со пеењето и мојата кариера, но еве сега се решив да се вратам, да снимам и да извадам нешто ново… Направив преработка на една преубава песна од Кемал Монтено – „Душо Моја“ и како што имав најавено претходно, ја посветувам на него. Вујче мој, јас и ти си знаеме зошто баш оваа песна и знам дека ќе ја слушнеш и ќе ја видиш таму негде од горе, а вие слушнете, видете и се ќе ви стане јасно”, напиша Огнен на Инстаграм.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com