24 Cover: Марио Арангеловски – „Киша“ (Видео)

Пејачот и јутубер Марио Арангеловски од Куманово, познат на пошироката јавност по настапите во талент шоуа низ регионот, го промовираше својот прв кавер на песна.

Марио неодамна се врати од Белград каде се снимаше нова емисија од четвртиот круг на популарното шоу „Ѕвездите на Гранд“, и веднаш започна со подготовките за новиот проект. После бројни предлози од страна на своите следбеници на социјалните мрежи, Марио избра песна на српскиот артист Клинац.

Во продолжение слушнете ја кавер-верзијата на песната „Киша“ на популарниот Клинац, во изведба Марио.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com