Ангела Лавровска сними cover на “My future” од Били Ајлиш

18-годишната Ангела Лавровска од Битола сними нов cover овој пат на песната “My future” од Били Ајлиш.

Ангела пред извесно време го објави својот втор кавер “Someone you loved” од Lewis Capaldi. Доколку не ја знаете, на кратко би ја опишале како голем музички ентузијаст, која својата срамежливост ја победила со развивање на музичкиот талент.

Ова нејзин трет кавер и како и секој пат со различен стил за да се долови вистинскиот талент кој Ангела го поседува. Нејзин предизвик за овој трет кавер бил: да се обиде вокално да го рекреира само ден после излегувањето на овој сингл што и успеала.

Подготви: Филип Етмишовски

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com