Филип Пешевски со одлична емотивна изведба на познатиот хит “Ако не те сакам” (Фото+Видео)

Неодамна музичкото студио “Спасенцовски” започна со реализација на еден интересен и можеби досега невиден музички проект во Македонија, насловен “Мојата омилена песна” или во оргинална верзија “My favorite song”. Низ овој музички проект поминаа досега голем број на познати македонски музички имиња, меѓу кој е и нашиот препознатлив симпатичен, оргинален, секогаш позитивен, насмеан и брутално провокативен Филип Пешевски, познатиот срцекршач на женски срца.

Во овој серијал на снимени и препрани кавери од познати македонски и балкански музички имиња, Филип ја отпеа преубава и емотивна балада “Ако не те сакам” од познатиот македонски поп пејач Владо Јаневски. Мора да признаете, звучи предобро… совршено!

И што друго би кажале освен големо браво и огромна поддршка како за младиот Филип Пешевски, така и за одличната идеја и реализација на Александар Спасенцовски и музичкото студио “Спасенцовски”.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com