Младиот и талентиран битолчанец Мартин Стефановски сними кавер за познат светски хит (Видео)

Младиот и талентиран битолчанец Мартин Стефановски својата љубов кон музиката ја покажува уште од рана возраст, а неговиот талент доаѓа до израз преку учеството на меѓународниот детски фестивал во Битола “Тра-ла-ла”, како и останати учества на многу музички фестивали ширум светот, меѓукои ќе ги споменеме Ерменија, Бугарија, Србија… и неговото учество во музичкото тв шоу “Неки нови клинци”.

Ова младо момче неодамна ја сними својата трета преработка овој пат на светскиот хит “All of me”, од познатата светска ѕвезда John Legend. Стефановски одлично ја долови емоцијата на оваа балада. Како звучи и изгледа изведбата на оваа светски позната балада отпеана од младиот битолчанец, погледнете во продолжение.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com