Covers

Преслушајте: Одличен кавер на “Тhinking out loud” (Видео)

Младиот пејач Бојан Дамјаноски или како што публиката го памети како еден од членовите на дуото “Line Out” направи одлична кавер-верзија на светскиот мегахит “Тhinking Out Loud” на “Ed Sheeran”. Ова е само најава за она што допрва го подготвува Бојан, а ќе се појави некаде кон крајот на пролетта.

“Се одлучив за оваа песна за тоа што е една од најубавите кои сум ги слушнал во мојот живот. Песната е веќе долго време на врвот на светските топ-листи, а сметам ѝ дека заслужува со оглед на одличниот текст Пред да се одлучам да ја снимам оваа нумера се консултирав и со неколку мои колеги, кои само ми дадоа зелено светло да седнам во студио и да направам кавер-верзија на истата. Сакам да им се заблагодарам и на екипата од моето “Маало” од Кичево, каде го снимавме ова видео. Се надвам дека ќе ви се допадне”, вели Дамјаноски.

Песната е инаку снимена во студиото на “Тhe Next Level Production – TNL” на Христијан Ѓоргиевски. За придружните вокали се погрижи Симона Стојковска, додека тапаните се на Оливер Стојкоски, а за бас- гитарата беше задолжен Ѓоко Срезоски. Како режисер на видеото се потпишува Марио Манески.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: