Охриѓани со “карантинска” преработка на “За овој свет” од Тоше Проески (Видео)

И покрај тоа што полицискиот час и карантинот се веќе зад нас, неодамна, благодарение на идеја на Лео Спасески младите охриѓани снимија “карантинска” преработка на големиот хит “За овој свет” од нашата македонска музичка поп икона Тоше Проески. Триесетина момчиња и девојчиња од своите домови пеејќи ја оваа песна испратија силна порака до сите оние кои ќе го гледаат видеото.

Воедно идејниот творец, Спасески кој го сними аудиото и видеото и кој сето тоа го вклопи да звучи и изгледа навистина професионално, им се заблагодари на сите учесници во видеото кое подолу имате можност да го погледнете.

Уживајте!

Текстот го подготви: Влад Петров

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com