Covers

Девојка од Финска ги освои срцата на Македонците, преработката на „Јовано Јованке“ ќе ве наежи

Muzika24
Младата уметничка од Финска, Вилма Талвити, ги освои срцата на Македонците, а нејзината прекрасна преработка...
Covers

Талентираниот Христијан Тришоски со маестрална верзија на песна од Наум Петрески (Фото+Видео)

Muzika24
После 15 години од оригиналната изведба на “Тетово Фолк Фест”, песната „Распукај срце ко Шар...
Covers

Филип Пешевски со одлична емотивна изведба на познатиот хит “Ако не те сакам” (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна музичкото студио “Спасенцовски” започна со реализација на еден интересен и можеби досега невиден музички...