Covers

Филип Пешевски со одлична емотивна изведба на познатиот хит “Ако не те сакам” (Фото+Видео)

Неодамна музичкото студио "Спасенцовски" започна со реализација на еден интересен и можеби досега невиден музички проект во Македонија, насловен "Мојата омилена песна" или во оргинална верзија "My favorite song". Низ овој музички проект поминаа досега голем број на познати македонски музички имиња, меѓу кој е и нашиот препознатлив симпатичен, оргинален, секогаш позитивен, насмеан и брутално провокативен Филип Пешевски, познатиот срцекршач на женски срца. Во овој серијал на снимени и препрани кавери од познати…

Младиот и талентиран битолчанец Мартин Стефановски сними кавер за познат светски хит (Видео)

Младиот и талентиран битолчанец Мартин Стефановски својата љубов кон музиката ја покажува уште од рана возраст, а неговиот талент доаѓа до израз преку учеството на меѓународниот детски фестивал во Битола "Тра-ла-ла", како и останати учества на многу музички фестивали ширум светот, меѓукои ќе ги споменеме Ерменија, Бугарија, Србија... и неговото учество во музичкото тв шоу "Неки нови клинци". Ова младо момче неодамна ја сними својата трета преработка овој пат на светскиот хит "All of me", од познатата светска ѕвезда John…

Ангела Лавровска сними cover на “My future” од Били Ајлиш

18-годишната Ангела Лавровска од Битола сними нов cover овој пат на песната "My future" од Били Ајлиш. Ангела пред извесно време го објави својот втор кавер "Someone you loved" од Lewis Capaldi. Доколку не ја знаете, на кратко би ја опишале како голем музички ентузијаст, која својата срамежливост ја победила со развивање на музичкиот талент. Ова нејзин трет кавер и како и секој пат со различен стил за да се долови вистинскиот талент кој Ангела го поседува. Нејзин предизвик за овој трет кавер бил: да се обиде вокално да…

Тони Андреев и Ани снимија преработка на новиот хит на Теодора Џехверовиќ (Видео)

Македонскиот млад пејач со најмногу настапи во годината, Тони Андреев и прекрасната Андријана Ани Петрушовска направија преработка на новиот хит "Вуду" на Теодора Џехверовиќ и Девито. Музичката обработка е дело на самиот Андреев, додека за видеото се погрижи веќе докажаниот Алек Тасевски. "Песната е апсолутен хит во регионот, за само 20 дена успеа да достигне гледаност од околу 25 милиони. Не планиравме да правиме кавер-верзија на песна од Теодора, но уште при првото снимање сфативме дека одлично ни лежи со Ани, па веднаш…

2Be го преработија светскиот хит “Watermelon Sugar” од познатиот поп пејач Harry Styles (Видео)

Бендот 2Bе ја објави својата втора преработка од проектот "Backyard Sessions". Оваа втора преработка е новиот хит "Watermelon Sugar" на познатиот поп пејач Harry Styles. Нивната прва преработка беше евергринот "Ова е само наше Скопје" на Владо Јаневски. Младите браќа Тино (гитара) и Љупче Стојановски (вокал и гитара) и Синиша Зукиќ (тапани), како 2Be веќе активно се занимаваат со музика повеќе од 3 години. Овие преработки се снимани во домашни услови т.е. во нивниот двор. https://www.youtube.com/watch?v=11CE9TUnOxU…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com