Covers

Поп пејачката Лара сними кавер за новогодишниот хит од Аријана Гранде (Видео)

Предновогодишно и пред само некој ден, познатата македонска и се популарна пејачка Лара Иванова, сними ковер за новогодишниот хит од Аријана Гранде “Santa Tell Me”. Песната е снимена и комплетно реализирана во студиото на познатиот македонски музичар, композитор и продуцент Роберт Билбилов.

А како звучи овој новогодишен хит во изведба на Лара, слушнете во продолжение:

Можеби ќе ве интересира: