Covers

Познатиот композитор, продуцент и поп пејач Горан Милошески е заљубен?! (Видео)

Го паметиме по многубројните хитови кои како засебе, ги создава и за многу познати македонски поп и фолк музички имиња. Познатиот македонски композитор, продуцент, веќе докажан поп пејач и одличен соработник на Специјализираниот македонски музички портал Музика24, Горан Милошески ја изненади својата публика и фанови со ковер за преубаватa и романтична балада на Оливер Драгојевиќ “Мој липи анџеле”.

Дали Горан со оваа преубава летна песна сака да ја поздрави својата љубена? Дали е заљубен, а крие од македонската јавност? Тоа останува наскоро да го дознаеме, во меѓувреме, уживајте во преубавата и речиси слична изведба на оргиналот, “Мој липи анџеле” во изведба на најдобриот.

Подготви: Иван Јосимовски

Можеби ќе ве интересира: