“SaxAcoustics” ја преработија безвременската “Бела” од Ристо Самарџиев (Видео)

Тие се “SaxAcoustics” и велат дека еден од нивните приоритети кои се трудат да ги запазат се негување на македонската забавна музика, а посебно нивното оживување на веќе заборавените македонски поп песни. Зад себе имаат неколку снимени и веќе докажани кавери, а како последен таков нивни проект е преработката на безвременската песна “Бела” која што ја исполнува Ристо Самарџиев.

Инаку, тие се акустичен бенд составен од тројца членови и тоа: Иван-саксофон, Никола-гитара и Иво-вокал. Како звучи “Бела” во нивна изведба, слушнете во продолжение:

Подготви: Александра Блажевска

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com