Covers

24 Covers: Симона Поповска сними ковер за “Focus” од Ариана Гранде (Видео)

Македонска позната поп пејачка Симона Поповска пред само неколку дена сними и објави ковер за песната “Focus” од Ариана Гранде. Симона во придружба на Иван Јованов кој свири клавијатури, а видеото го реализираше Алекс Јакимовски. Колку само за потсетување, на овогодишното издание на Скопскиот фестивал Симона го освои второто место, иако го имаше истиот број на бодови со Ај Кју – 20 одлучувачки беа гласовите на стручното жири.

Коверот на Симона Попоска се најде и на “Yahoo News”, а за каков ковер всушност станува збор и како Симона се снајде, погледнете и слушнете во продолжение.

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: