“Скандал састаф” со нов кавер и најава за жешко музичко лето (Видео+Фото)

Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот и популарен “Скандал састаф” повторно се активира и се враќа со одличните и незаборавни ноќни забави, свирки и настапи низ Македонија, кои и ден денес се прераскажуваат. По тој повод, тие подготвија кавер верзија на неколку познати екс ју песни, кои веруваме сите добро ги знаете.

“Спотот за кавер песните е снимен во “Дома продукција” кај Симон, истиот е работен на Green Sreen chroma, додека аудио миксот е подготвен во моето студио”, изјави за Музика24 вокалот и фронтмен на “Скандал састаф”, Славиша Кибровски.

Поради коронавирусот и сето она што се случуваше во изминатиот период тие не беа во можност да настапуваат и било каде да се појават, но, бидејќи здравствената состојба во Македонија е речиси стабилна, “Скандал састаф” најавува многу настапи по македонските дискотеки, ноќни клубови и кафулиња, каде фановите со нетрпение ги очекуваат. Тоа е воедно и прилика и можност вие да се забавувате со нив, и да имете незаборавна летна вечер која долго време ќе ја паметите. Тие велат дека сите оние семејни забави, прослави, свадби… сето она што беше закажано, но нереализирано поради Ковид-19, ќе се реализира во текот на ова лето.

Славиша Кибровски освен со “Скандал састаф”, се појавува и во телевизискиот проект “Опуштено” на Тони Михајловски кој што се емитува на националната Алфа телевизија заедно со Нина Јанева Николовски и Боби Серафимовски како музичка поддршка на истиот.

Подготви: Иван Јосимовски

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com