Фестивали

Србија вечерва го одбра својот евровизиски претставник, младиот и екцентричен Luke Black ќе ги претставува во мај во Ливерпул (Видео)

Muzika24
Вечерва во Србија се одржа големото финале на “Беовизија 2023”, чии победник ќе ја претставува...
Фестивали

Општина Штип распиша конкурс за нови композиции за “Макфест 2023”, дали и годинава новинарите ќе бидат игнорирани?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, веќе е објавен конкурсот за нови композиции за 38-то...
Фестивали

Победникот на Санремо, Марко преставник на Италија на Евросонг (Видео)

Muzika24
Заврши 73-то издание на еден од најстарите и најпопуларни фестивали во светот мегапопуларниот Санремо. По...
Фестивали

25-то издание на фестивалот “Таксират” започнува на 16-ти јануари

Muzika24
Со енергично темпо едно од највозбудливите изданија на „Таксират Фестивал“ движејќи се кон главната фестивалска...
Фестивали

Фестивалот „Таксират“ меѓу десетте најдобри фестивали во Европа

Muzika24
Најценетото признание во светот на музички фестивали „Европски фестивалски награди“ по втор пат оди во...