Суперталентираната Нога Ерез ќе настапи на „Здраво млади“

Суперталентираната музичарка и продуцентка, Нога Ерез гo наоѓа својот глас на „KIDS“, храбриот втор албум, направен со нејзиниот креативен и животен партнер Ори Русо. Градејќи од необработената политика на нејзиното деби во 2017 година, „Off The Radar“, „KIDS“ се приближува до дома. Неговата продукција е заклучена околу текстовите што се занимаваат со личното и политичкото, смртност и загуба, војна и мир, несигурност и амбиција. Како и со „Off The Radar“, Ерез никогаш не ги влече нејзините удари, без разлика дали тоа е со политика или со продукција.

Светот се смени во последните 3 години по деби албумот „Off The Radar“, исто како и Нога Ерез. „KIDS“ е бурна реакција на светот во кој таа се наоѓа, оној во кој политиката проникнува секој ден. Албумот е одраз на времето во кое е направен и сериозно ја раздвижи музичката индустрија во (пост)пандемиска година. По низа синглови, „KIDS“ доаѓа преполн со поп-химни за 21 век. Покрај фантастичните оценки на албумот, гостувањата на late night програмите кај Jimmy Kimmel и Kelly Clarkson, насловните страни на реномирани списанија, Нога Ерез најави настапи на музичките фестивали Primavera 2022 и Coachella 2022… А оваа година доаѓа во Скопје за единаесеттото издание на фестивалот на нова музика ЗДРАВО МЛАДИ, закажано за 26 и 27 август во паркот на МКЦ!

Нога Ерез се придружува на „Viagra Boys“, „Shortparis“ и „Искра“ ! Набавете го својот early bird билет (додека има). Билетите се достапни на билетарницата во МКЦ и online преку www.bileti.mkc.mk

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com