„Архангел“ утре на „Таксират“, останати се уште мал број влезници

Великаните на македонскиот рок, легендарните „Архангел“ утре вечер во СЦ „Борис Трајковски“ ќе одржат концерт на отворањето на фестивалот „Таксират“. Поради непречен проток на публиката, во СЦ „Борис Трајковски” ќе бидат отворени три влеза. Вратите се отвораат во 19 часот за што се замолува публиката за доаѓање на време, со цел избегнување на гужва. На сите посетители ќе им биде измерена температура, ќе се врши дезинфекција, а носењето на маска и одржувањето растојание се задолжителни. Веднаш од влезот на салата ќе бидат поставени прецизни насоки на движење. Организаторите потенцираат дека излез и повторен влез во салата нема да е возможен до завршување на концертот.

„При влез, во холот и салата, ве молиме не се задржувајте и групирајте. Салата е организирана со соодветно растојание помеѓу седиштата и редовите, a концертот ќе биде на седење. За било каква помош и информација, ве молиме слободно комуницирајте ги редарите и “Таксират тимот“ обележани со жолто елече. Ве молиме бидете точни, затоа што концертот ќе започне на време“, додаваат од Пасворд продукција.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com